Öğrenciler karnelerine e-Okul üzerinden ulaştı! e Okul VBS sisteminden karne nasıl görüntülenir?

Karne heyecanını bu dönem evlerinde yaşayan öğrenciler e Okul aracılığı ile notlarını öğrendi ve üç haftalık sömestr tatiline girdi. e Okul sayfasında dijital olarak erişime açılan karneleri veliler, e-okul.meb.gov.tr sayfasından VBS sistemi aracılığı ile görüntüleyebiliyor. İşte adım adım VBS girişi ve e Okul karne öğrenme sayfası...

Öğrenciler karnelerine e-Okul üzerinden ulaştı! e Okul VBS sisteminden karne nasıl görüntülenir?

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemi bu e Okul’da yayınlanan karnelerle sona erdi. Corona virüs salgını nedeniyle yüz yüze verilmeyen karneye e Okul VBS sistemi üzerinden ulaşılabiliyor. Bu yıl okullarda yarıyıl tatili de 25 Ocak’ta başlayacak ve üç hafta sürecek.

KARNE İÇİN E OKUL VBS GİRİŞ SAYFASI

E OKUL'DA VBS’DE KARNE NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

E-Okul VBS'ye giriş yapmak için ilk önce “e-okul.meb.gov.tr” adresine giriş yapmanız ve ardından karşınıza çıkan ekrana sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler doğru girildiğinde sistem size ikinci bölümü açıyor. Bu bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri veya eğitim bilgileri istenmektedir. Nüfusa kayıtlı olduğu il, okuduğu sınıf gibi… Son olarak karşınıza çıkacak olan öğrencinin fotoğrafını doğru seçtikten sonra sistem kullanıma açılmaktadır.

Tüm bu adımları eksiksiz yaptığınız takdirde, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

KARNEDE YAZILI ETKİSİ KALDIRILDI

Şimdi, yeni bir karar alan MEB, ilk ve ortaokullarda birinci dönem yazılı sınavların karne notuna dahil edilmeyeceğini bildirdi. İlkokullarda, sınav uygulamasını pandemi döneminde geçici olarak kaldırmıştı. Bakanlık, ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda ise yönetmeliğe göre her dönemde 2 kez yapılması gereken sınavlar yerine, karne notlarını etkinliklere katılım, performans ve projelerin aritmetik ortalamasıyla belirlenecek. Ancak, performans ölçümüne dair belirlenmiş bir kriter yok.

Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta sizi okullara çağırmak istiyoruz İlginizi Çekebilir Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta sizi okullara çağırmak istiyoruz

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona e-okul meb okul sınav VBS yarıyıl tatili yüz yüze
Loading...