Ege’de fırtına! Feribot seferleri yapılamıyor…

Meteoroloji'nin uyardığı fırtına Ege'yi etkilemeye başladı. Ege Denizi genelinde rüzgarın güney ve güneydoğu yönlerden fırtına şeklinde esmesi nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri yapılamıyor.  

Ege’de fırtına! Feribot seferleri yapılamıyor…

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, “Orta Ege'de halen devam etmekte olan fırtınanın etki alanını genişleterek Ege Denizi genelinde güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 bofor fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Salı gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.” denildi ve fırtına Ege’yi sabah saatlerinden itibaren etkilemeye başladı.

FERİBOT SEFERLERİ DURDU

Lodos fırtınası Kuzey Ege Denizi’nde etkili oluyor ve deniz ulaşımında aksamalara yol açıyor. Saatteki hamle hızı 70 kilometreyi bulan lodos fırtınası nedeniyle, Gökçeada-Kabatepe ve Bozcaada-Geyikli arasındaki feribot seferleri yapılamıyor. Lodos nedeniyle oluşan dalgalar ise, Gökçeada’ya feribotların kalktığı Eceabat ilçesindeki Kabatepe Limanı’nın mendireğini adeta dövüyor. Gökçeada-1 gemisi de, seferlerin iptal olması nedeniyle Kabatepe Limanı’nda bağlı bulunuyor.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firmasının diğer hatlarında ise, şuan için başka sefer iptali bulunmuyor. (İHA-DHA)

Her gün daha da soğuyacak... Kar İstanbul yolunda! İlginizi Çekebilir Her gün daha da soğuyacak... Kar İstanbul yolunda!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...