Sözcü Plus Giriş

Erdoğan, Putin ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşen Erdoğan, "Özellikle Dağlık Karabağ'da tesis edilen ateşkesin korunması için ortak çaba sarf edilmesi gerektiğini ve Ağdam'daki Ortak Merkezin ateşkesin gözetilmesi görevini başarıyla icra ettiğini Sayın Putin'e ifade ettim" dedi.

Güncellenme: 18:27, 18/02/2021
Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin Telegram hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Erdoğan, görüşmeyle ilgili şu ifadeleri kullandı;

*Görüşmemizde ikili ilişkilerinin yanı sıra bölgesel meseleleri değerlendirdik. Özellikle Dağlık Karabağ’da tesis edilen ateşkesin korunması için ortak çaba sarf edilmesi gerektiğini ve Ağdam’daki Ortak Merkezin ateşkesin gözetilmesi görevini başarıyla icra ettiğini Sayın Putin’e ifade ettim.

*Görüşmemizde Suriye meselesini en kısa sürede çözüme kavuşturmanın ortak menfaatimize olduğunu vurgularken, Libya’da da barış ve istikrar için oluşan fırsatın heba edilmemesi gerektiğine dikkat çektim.

ÇAVUŞOĞLU DA LAVROVLA GÖRÜŞTÜ

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin'in bugünkü telefon görüşmesinde ele alınan konuların takibi hakkında görüşüldüğü kaydedildi.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Erdoğan duyurdu: Yasaklar kademeli olarak kalkacakSon dakika... Erdoğan duyurdu: Yasaklar kademeli olarak kalkacakİlginizi ÇekebilirPutin'in 17 yaşındaki kızı olduğu iddia edilmişti: İlk kez konuştuPutin'in 17 yaşındaki kızı olduğu iddia edilmişti: İlk kez konuştu
Yayınlanma Tarihi:17:28,