Erdoğan’dan corona virüsü açıklaması: Yavaş yavaş etkisini kaybediyor

Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş ve beraberindeki heyeti kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aralarında dostlarımızın, sevdiklerimizin, akrabalarımızın da olduğu pek çok insanın hayatına mâl olan bu salgın hamdolsun aşının yaygınlaşmasıyla birlikte yavaş yavaş etkisini kaybediyor" dedi.

Erdoğan’dan corona virüsü açıklaması: Yavaş yavaş etkisini kaybediyor

Bugün daha çok konuklarını dinlemek ve meselelerini, sıkıntılarını karşılıklı değerlendirmek arzusunda olduğunu ancak buna geçmeden önce kritik bazı hususlara değinmek istediğini dile getiren Erdoğan, “İnsanlık olarak son 1,5 yıldır tüm hayatımızı corona virüsü salgını gerçeğini göz önünde bulundurarak idame ettiriyoruz. Aralarında dostlarımızın, sevdiklerimizin, akrabalarımızın da olduğu pek çok insanın hayatına mâl olan bu salgın hamdolsun aşının yaygınlaşmasıyla birlikte yavaş yavaş etkisini kaybediyor” diye konuştu.

“SALGININ SEBEP OLDUĞU TAHRİBATLAR GÜN YÜZÜNE ÇIKMAYA BAŞLIYOR”

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

* Normalleşme ile beraber salgının sebep olduğu tahribatlar da gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Son birkaç gündür İngiltere’deki benzin istasyonları ve marketlerden yansıyan manzaralar salgının tedarik zincirlerinde yol açtığı kırılmanın örneklerinden sadece biridir.

* Zaman geçtikçe buna benzer sıkıntıların diğer ülkelerde de yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Corona sonrası dönemde ekonomik zorlukların artmasıyla birlikte yabancı karşıtlığı ve İslam düşmanlığı daha da yaygınlaşacaktır.

* Gerek sizlerin maruz kaldığı baskılar gerek dış misyonlarımıza yapılan şikayetler gerekse nefret suçlarıyla ilgili istatistikler İslam ve Türk düşmanlığının ulaştığı vahim boyutları ortaya koymaktadır. Devletimiz siz vatandaşlarımızın doğrudan huzur, emniyet ve esenliğini tehdit eden bu meseleyi ilgili birimleriyle takip etmeyi elbette sürdürecektir.

* Dışişleri Bakanlığımız ile Yurt Dışı Türkler Başkanlığımız bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceklerdir. Kültürel ırkçılık sadece bizi ve vatandaşlarımızı değil, Avrupa’daki tüm yabancıları, tüm göçmenleri olumsuz etkileyen evrensel bir sorundur.

* Bizim sivil toplum kuruluşlarımızın inisiyatif alıp, meseleyi sahiplenmesi diğer Müslüman ve göçmen topluluklarıyla olan iş birliği zeminimizi de güçlendirecektir.

* Uluslararası Demokratlar Birliğinin bu konuyu daha fazla gündemine alarak, çalışmalarını yoğunlaştırmasında bu bakımdan büyük fayda görüyorum. Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin diyor ve şimdi de sizleri dinlemek istiyorum. DHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Varlık Fonu toplantısına katıldı İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Varlık Fonu toplantısına katıldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa benzin Corona Cumhurbaşkanı Ekonomi Emniyet İngiltere İslam korona Müslüman Normalleşme Recep Tayyip Erdoğan Türkiye
Loading...