Erdoğan’dan kendisini kınayan ABD’ye yanıt: Bedel öderiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail-Filistin gerilimiyle ilgili konuşması nedeniyle kendisini kınayan ABD'ye yanıt verdi: Ne yapayım, İsrail'in zulmüne alkış mı tutayım? Mazlumlar için bedel ödemek gerekiyorsa, çekinmeyiz.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail-Filistin gerilimine ilişkin sözleri ABD’nin tepkisini çekti. ABD Dışişleri Bakanlığı bir kınama mesajı yayınlarken, “ABD, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yahudi halkına karşı son dönemdeki anti-semitik yorumlarını güçlü bir şekilde kınıyor. Anti-semitik dilin hiçbir yerde yeri yok” ifadeleri kullanıldı.

NE YAPAYIM, ALKIŞ MI TUTAYIM?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün katıldığı Temsilci Genç Buluşması TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı’nda konuştu. ABD’nin açıklamalarına yanıt veren Erdoğan, şunları söyledi:

– II. Dünya Savaşı’nın ardından Filistin topraklarında başlayan katliamlar, sürgünler son haftalarda yine zirve yapmıştır. Çoğu çocuk ve kadın yüzlerce masum insan ağır silahlarla öldürülüyor. Dünyaya demokrasi, insan hakları, hukuk, adalet, özgürlük, güvenlik vaazı veren kurumlar ve devletler ise bu zulmü sessizce seyrediyor.

YIKILAN EVLER İNSANLIĞIN BAŞINA GÖÇÜYOR

– Birileri şöyle demiş, böyle demiş bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren hak, adalet, demokrasi diyorsak gereğini yapacağız. Güçlü her zaman haklı diye bir şey yok. Haklının güçlü olduğu bir dünyayı kurmak için Türkiye var. Ne yapayım, İsrail’in zulmüne alkış mı tutayım? Mazlumlar için bedel ödemek gerekiyorsa, çekinmeyiz.

– Son nefesini veren her masum çocuğun feryadı, her masumun çığlığı dünyadaki tüm çıkar hesaplarını kökünden sarsmaya yeterli olmalıdır. Ölen insanlığın kendisidir. Yıkılan evler insanlığın başına çökmektedir. Medeniyetimizin ve ecdadımızın bize emri zalime karşı çıkmak, mazluma kol kanat germektir.

MAZLUMLARA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ

– Gençlerimizle birlikte kapımıza sığınanlara, mazlumlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bir bedel ödenmesi gerekiyorsa asla çekinmeyeceğiz. Bugün Kudüs’te yaşananlara sessiz kalırsak sıranın yarın diğer mukaddes şehirlerimize geleceğini biliyoruz.

– Tarihin üzerimize yüklediği sorumlukların gereğini yerine getirmezsek, bu toprakları bize çok görenlerin yarın tepemize bineceğini biliyoruz. Terör örgütlerinin tepesine biniyorsak, bölgemizi kana ve ateşe bulayanlarla mücadeleyi sürdüreceğiz. Bugün nasıl demokrasimize, ekonomimize saldıranlara nasıl eyvallah etmiyorsak, kardeşlerimizi hedef alan zulme karşı çıkmayı sürdüreceğiz.

ABD'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine kınama: Hiçbir yerde yeri yok İlginizi Çekebilir ABD'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine kınama: Hiçbir yerde yeri yok Ankara'dan ABD'nin Erdoğan eleştirisine peş peşe yanıtlar İlginizi Çekebilir Ankara'dan ABD'nin Erdoğan eleştirisine peş peşe yanıtlar Erdoğan'ı kınayan ABD'ye AKP'den yanıt İlginizi Çekebilir Erdoğan'ı kınayan ABD'ye AKP'den yanıt

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...