Ev ziyaretlerine para cezası uygulanacak

Corona virüsü vaka oranlarının artış gösterdiği Edirne'nin Keşan ilçesinde, Hıfzıssıhha Kurulunca ev, komşu ve taziye ziyareti ile gün yapanlar hakkında idari para cezası uygulanması kararı alındı.

Ev ziyaretlerine para cezası uygulanacak

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık corona virüsü risk haritasında ‘çok yüksek risk’ ile ‘kırmızı’ renkte yer alan Keşanda, Hıfzıssıhha Kurulunca ev ziyaretleri ve toplanmaların tespit edilmesi halinde kolluk güçlerince idari para cezası uygulanması yönünde karar alındı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evleri tek tek gezip, kapılarını çaldıkları vatandaşlara ev, komşu ve taziye ziyareti ile gün yapmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Polis ekipleri, vatandaşların yanı sıra apartman ve site yöneticilerine vakaların bulaş kaynağının yüksek oranda ev ziyaretlerinden kaynaklandığını anlatarak, bu nedenle apartman içerisinde dahi komşu ziyareti yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

UYARICI YAZILAR ASILDI

Ekipler ayrıca apartman ve site girişlerine üzerinde, Edirne Valiliğinin almış olduğu karar gereğince misafir kabul etme, misafirliğe gitme, taziye amaçlı ev ziyareti, gün yapma gibi sosyal faaliyetler kesinlikle yasaktır. Kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem uygulanacaktır yazılarının bulunduğu uyarı afişleri astı. DHA

Güncel corona verileri açıklandı! İşte 17 Mart vaka tablosu İlginizi Çekebilir Güncel corona verileri açıklandı! İşte 17 Mart vaka tablosu Vaka sayıları hızla artıyor! İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de son durum İlginizi Çekebilir Vaka sayıları hızla artıyor! İşte İstanbul, Ankara ve İzmir'de son durum

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Çarşamba Corona Edirne Emniyet istanbul izmir Maske para patlama Polis risk haritası Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...