Evlerimiz zarar görüyor diyerek navigasyona tepki gösterdiler

Türkiye'nin doğusundan Adanaya yük getiren TIR şoförlerinin, navigasyonun yönlendirmesi sonucu girdiği dar sokakta yaşayan vatandaşlar, korku yaşıyor. TIR'ların evlerine ve elektrik direklerine çarpması sonucu mağduriyet yaşadıklarını belirten mahalle sakinleri, navigasyon sisteminde değişiklik yapılmasını ve sokaklarının çıkmaz sokak olarak işaretlenmesini istiyor.

Türkiyenin doğu illeri ve İran, Irak gibi ülkelerden Adanaya yük getiren TIR şoförleri, Adana-İskenderun Otoyolu’ndan çıkıp D-400 Karayoluna bağlanmak istediklerinde, navigasyonun yönlendirmesiyle kendilerini merkez Sarıçam ilçesine bağlı Acıdere Mahallesinin dar sokaklarında buluyor.

Özellikle 6614 Sokakta yaşayan mahalle sakinleri, TIR şoförlerinin manevra yaptığı sırada evlerinin zarar görmesinden şikayet ediyor. TIRlar, sokaktan geçtikleri sırada elektrik tellerine zarar verip, günler süren kesintilere de neden oluyor. Mahalleli, navigasyon sisteminde değişiklik yapılmasını ve sokaklarının çıkmaz sokak olarak işaretlenmesini istiyor.

10 GÜN BOYUNCA KARANLIKTA OTURDUM

Evinde yalnız yaşayan Seher Sezgeç (80), sokaktaki elektrik direğinin zarar görmesi sonucu 10 gün boyunca elektriksiz kaldığını belirterek, “Bu yol çok dar. TIRların içerisinde bir alet var, burayı gösteriyormuş.

Araçlar evimize çarpıyor. Canımız tehlikede. Ben 80 yaşında bir kadınım. Ben ölsem hesabını kim verecek? Çok korkuyorum. Elektrikler kesildi, 10 gün karanlıkta oturdum. Bu yoldan TIRların geçmesinden şikayetçiyiz. Geçmemelerini istiyoruz diye konuştu.

SOKAĞIMIZIN ÇIKMAZ SOKAK OLARAK İŞARETLENMESİNİ İSTİYORUZ

Mahalle sakinlerinden Sefa Sinç (58) ise bu sorunun acilen çözüme kavuşturulup sokaklarının, navigasyon sisteminde çıkmaz sokak olarak gösterilmesini istediklerini ifade ederek, “Adanaya gelen TIRlar, otobandan çıkış yaptıklarında navigasyon onları bu sokağa yönlendiriyor.

Zaman zaman TIRlar bu sokakta arka arkaya sıralanıyor. Geri dönemiyorlar, ileri gidemiyorlar. Evlerin duvarlarına, elektrik direklerine çarpıyorlar. Sürekli elektrik kesintisi yaşanıyor. TIRların biri yansa, bu evlerin hepsi tehlikede diye konuştu.

CAMİYE BİLE GİDEMİYORUZ

Kazım Çam (79) ise TIR’ların elektrik direklerine çarpması nedeniyle bazen küçük yangınlar çıktığına değinerek, “Korkumuzdan camiye bile gidemiyoruz. Şoförlere söyleyecek bir sözümüz yok ancak bu sistemin değiştirilmesi bu kadar zor mu? dedi. (DHA)

Mahalleli yokuş aşağı kayan aracı durdurmak için seferber oldu İlginizi Çekebilir Mahalleli yokuş aşağı kayan aracı durdurmak için seferber oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...