Sözcü Plus Giriş

Gaziantep’te özel hastanede yangın; 46 hasta tahliye edildi

Gaziantep'te özel bir hastanede sabahın erken saatlerinde çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürürken, hastanede tedavi gören 46 hasta tahliye edilerek, kentteki diğer hastanelere gönderildi.

Ahmet KAYA
Güncellenme: 09:29, 01/07/2021

Tepebaşı Mahallesi’nde bulunan tarihi taş binada hizmet veren özel MMT Amerikan Hastanesi’nde saat 05.15 sıralarında yangın çıktı.Teknik bir nedenle çıktığı iddia edilen yangının hemen ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

46 HASTA TAHLİYE EDİLDİ

Bu sırada hastanede tedavi gören hastaların tahliyesi için kurtarma ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. 46 hasta tahliye edilerek kentteki diğer hastanelere gönderildi. İtfaiyenin yoğun çabası sonucu yangın, yaklaşık iki saatlik bir mücadele sonucu kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Hastane binasının yapısının taştan olmasının yangının çevreye yayılmasının önlediği belirtildi.


VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Gaziantep Valiliği de özel hastanede çıkan yangına ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, klima bölümünden çıktığı değerlendirilen yangında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtilerek şöyle denildi:

* 01 Temmuz 2021 tarihi saat 05.15 sıralarında İlimiz Amerikan Hastanesi’nde yangın çıkmıştır. İlk belirlemelere göre yangının klima bölümünde çıktığı değerlendirilmektedir.

* Yangın esnasında toplamda 46 hasta sağlıklı bir şekilde tahliye edilmiş, hastalar arasında zehirlenme vb olumsuzluklar yaşanmamıştır. İncelemeler devam etmektedir.

İlginizi ÇekebilirAntalya'da orman yangını çıktı, yol ulaşıma kapandıAntalya'da orman yangını çıktı, yol ulaşıma kapandı
Yayınlanma Tarihi:08:25,