Gördükleri karşısında gözyaşlarını tutumadı

Aydın'ın Efeler İlçesinde, bahçesinde beslediği hayvanların dışında sokaklarda sahipsiz hayvanlara mama vererek besleyen Funda Küçük (40), zehirlenerek öldürülen köpekleri görünce çektiği video ile tepkisini gösterirken, gözyaşlarına hakim olamadı.

Aydın’da yaşayan hayvansever Funda Küçük, sokak hayvanlarını beslemek için Tepecik ve Çeştepe Mahallesine gitti. İki mahalle arasında ıssız bir tarla kenarında her zaman beslediği köpekleri yerde cansız halde yattığını fark etti.

Hayvanların öldüğünü gören Küçük, bu duruma çektiği videoda tepki gösterdi. Gözyaşlarına hakim olamayan Küçük, “Allahın tarlalarında kimin yaptığı belirsiz. Ne istediniz bu canlardan” dedi.

BİR KÖPEKTE KÖŞKTE BOĞULMUŞ

Sokak hayvanlarının korunması gerektiğini söyleyen Küçük, “Issız tarlalarda besleme yaparken karşılaştık cesetleri ile. Hepsi birlikte oracıkta can vermişti. Tam 4 bebek köpek. Hepsinin aynı ölmesi mümkün olmadığı için dış etkenler tarafından zehirlenmiş olduğu belliydi. Sahipli veya sahipsiz sokak hayvanlarına zarar verilmesi durumunda hapis cezası gelmediği sürece bu gibi vakalar ile daha çok fazla karşılaşırız. Köşk ilçesinde ise boğazına dolanan ip ile öldürülerek suya atılmış bir köpek. Artık sokak hayvanlarını tamamı ile koruyan yasanın gelmesini istiyoruz” diye konuştu. DHA

Yıllardır esaret altında tutulan 48 kedi ve köpeği hayvanseverler kurtardı İlginizi Çekebilir Yıllardır esaret altında tutulan 48 kedi ve köpeği hayvanseverler kurtardı Kedi ve köpek sahipleri dikkat! Artık zorunlu olacak İlginizi Çekebilir Kedi ve köpek sahipleri dikkat! Artık zorunlu olacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...