Korkutan görüntüler! Akın ettiler

Tam kapanmanın ardından güzel havayı fırsat bilen yüzlerce kişi corona virüsüne aldırış etmeden Maçka Parkı’na akın etti. İstiklal Caddesi’ndeki görüntülerse pandemi öncesi halini hatırlattı.

Yeni tip corona virüsüyle mücadele tedbirleri kapsamında 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında tüm yurtta uygulanan tam kapanma geçtiğimiz gün sabah 05.00 itibarıyla sona erdi.

17 günlük tam kapanmanın ardından günlerce evlerinde kalan insanlar 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın tatil olmasını fırsat bilerek sokaklara, meydanlara ve parklara akın etti. İstanbul sokakları doldu taştı.

MAÇKA PARKI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ

Kalabalığın yoğun olduğu yerlerden biri de Şişli'de bulunan Maçka Parkı'ydı. Tüm uyarılara rağmen Maçka Parkı'na yüzlerce insan geldi.

Parka gelenlerin tamamının maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe saydığı görüldü. Corona virüsünün etkisi henüz devam ederken Maçka Parkı'nda oluşan bu görüntü korkuttu.

BEŞİKTAŞLIYIM TARAFTARLAR DA PARKTAYDI

Takımları şampiyon olan Beşiktaş taraftarları da Maçka Parkı'na gelenler arasındaydı. Beşiktaşlı taraftarlar ellerinde meşaleler, tezahürat yaparak parkta dolaştı.

İSTİKLAL’DE KORKUTAN GÖRÜNTÜ

Tam kapanmanın ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle resmi tatilde sokağa çıkma kısıtlaması da olmayınca kalabalık önceki günlere oranla bir kat daha arttı.

Yoğunluğun yaşandığı yerlerden biri de mega kent İstanbul'un merkezi İstiklal Caddesiydi.

Yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan caddede “iğne atsan yere düşmez” dedirten bir kalabalık vardı.

İstiklal Caddesi bu görüntüsüyle pandemi öncesi halini aratmadı. İHA

En fazla vakaya sahip kent! 'İhanet edilmiş gibi hissediyoruz' İlginizi Çekebilir En fazla vakaya sahip kent! 'İhanet edilmiş gibi hissediyoruz' İYİ Partili başkan coronaya yenik düştü İlginizi Çekebilir İYİ Partili başkan coronaya yenik düştü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Atatürk Beşiktaş Corona Erzurum Isparta istanbul İstiklal Caddesi İYİ Parti Maske Sağlık Sağlık Bakanlığı tam kapanma tatil Türkiye
Loading...