Hafta sonu nikahlar iptal mi? 3 ve 4 nisan nikah ve düğünler için açıklama…

Hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının yeniden ilan edilmesiyle düğün ve nikahlar yeniden gündeme geldi. Kabine Toplantısı sonrası hafta sonu düzenlenecek düğün ve nikah için de karar çıktı. Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle nikah ve düğünlere katılacaklar için muafiyet uygulanacak.

Hafta sonu nikahlar iptal mi? 3 ve 4 nisan nikah ve düğünler için açıklama…

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği genelgede bu hafta sonuna özel, düzenlenecek düğün ve nikahlar için karar yer aldı. Yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla düğün ve nikah merasimi yapılabilecek.

DÜĞÜN VE NİKAHLAR YASAKLANDI MI?

* Daha önce kısıtlama uygulanan yüksek ve çok yüksek risk grubunda bulunan illerde ise İl Hıfzıssıhha Kurullarınca alınan karara göre uygulama belirlenecek. Ancak yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde bu hafta sonu (3-4 Nisan 2021) uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Cumartesi ve Pazar günleri için daha önceden tarih almış nikah veya nikah merasimi şeklindeki düğünlere katılacaklar (katılımcı sınırlamasına uygun olmak kaydıyla) için muafiyet uygulanacak.

NİKAHLAR VE DÜĞÜNLER BELİRLİ ŞARTLARLA YAPILABİLECEK

Daha önce yayınlanan düğün genelgesine göre;

* Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde; nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, kişi başına minimum 8 m2 alan ayırmak, katılımcı sayısı 100’ü geçmemek ve 1 saatle sınırlı olmak üzere yapılabilecek.

* Yüksek ve çok risk grubunda yer alan illerde; nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, kişi başına minimum 8 m2 alan ayırmak, katılımcı sayısı 50’yi geçmemek ve 1 saatle sınırlı olmak üzere yapılabilecektir.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile corona virüsü genelgesi! İlginizi Çekebilir İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile corona virüsü genelgesi!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona Cumartesi Cumhurbaşkanı düğün İçişleri Bakanlığı pazar Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağı uygulama
Loading...