Halk yazlık saray için böyle dedi: O kaynak millete harcansaydı

Okluk Koyu’ndaki yerleşkenin inşaatı, pandemi sürecinde yaşanan ekonomik darboğaza rağmen tamamlandı. Plajı özel kumla kaplanan binalarında lüks ve ihtişamdan taviz verilmeyen, etrafı yüksek duvarlarla çevrilen dev tesis için vatandaşlar şu değerlendirmeyi yaptı: O kaynak millete harcansaydı.

Halk yazlık saray için böyle dedi: O kaynak millete harcansaydı

ERDOĞAN ESENTAŞ ESNAF-BURSA: Ekonomik sıkıntı var. Öyle lüks bir sarayda nasıl oturacaklar. Bir ülkenin Cumhurbaşkanına yakışan bir durum değil.

CEMAL ŞEN GARSON-BURSA: Saraya harcanan parayla binlerce insana destek olunabilirdi. Bugün vatandaş ‘Evime nasıl ekmek götürebileceğim' derdinde.

ÖMER ALKAN İŞÇİ-ESKİŞEHİR: 640 milyon lira harcanarak yazlık saray yapılması hiç hoş değil. Millet açlıktan intihar ediyor. Vicdanları rahat mı?

M. ŞURABATIR EMEKLİ-ESKİŞEHİR: İşsizlik çok fazla. Tasarruf tedbirleri alınırken yazlık sarayda neden harcamalarda herhangi bir kısıtlamaya gidilmemiştir?

ÖNDER ŞİMŞEK İŞÇİ-MERSİN: Bizlere ‘Porsiyonları küçültün diyorlar, israf yapmayın' diyorlar. Ama bu 300 odalı saray israf değil demek ki, yoksa niye yapsınlar değil mi?

ABİDİN ÜÇYILDIZ İŞÇİ-MERSİN: ‘Bu saraylar, uçaklar, bizim şahsımızın değil, milletimizin malıdır' diyorlar, ne yani biz gidip orada tatil yapabilecek miyiz?

MURAT DEMİRAY ESNAF-KONYA: Vatandaş olarak bizler porsiyonları küçülteceğiz ama ülkeyi yönetenler saraylarda yaşayacak. Yazlık sarayı israftır.

HASAN HÜSEYİN İŞSİZ-KONYA: Halkını düşünen bir lider bir yazlık saraya 640 milyon vermek yerine, o parayı önce kendi halkının menfaati için kullanır.

BÜNYAMİN ÇINAR ÖĞRENCİ-İSTANBUL: Yazlık Saray yaptırılması bence gereksiz. Ekonomi zaten bozuk. Pandemi şartları da eklendi. Saraya gerek yoktu.

MEHMET ÜSTÜNDAĞ ESNAF-İSTANBUL: Bu kadar paraya Saray yapılması konusunda yorum yapacak, diyecek bir şey bulamıyorum. Biz iş bulamıyoruz.

ÜMİT ORHAN ESNAF-İSTANBUL: 640 milyon, maşallah, o parayla vatandaşlara yardım yapılabilirdi. Sözde, ‘para yok' diyorlar. O zaman niye yapıyorlar.

YUSUF BAYRADAR EMEKLİ-BURSA: Ekonominin sıkıntılı olduğu bir dönemde, ülkeyi yönetenin ısrarla 300 odalı Yazlık Saray yaptırması mantığa sığmıyor.

İlker KILIÇASLAN
Batuhan SERİM
Halil ATAŞ
Latif SANSÜR
Yazlık Saray'ın çizimden sonra fotoğrafları da ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Yazlık Saray'ın çizimden sonra fotoğrafları da ortaya çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...