Hasan Cevher’i şehit eden polis tutuklandı

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'i şehit ettikten sonra yaralı yakalanıp gözaltına alınan Çevik Kuvvet'te görevli polis memuru Nasuh Çulcu tutuklandı.

Hasan Cevher’i şehit eden polis tutuklandı

Hakkari’de Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevliyken geçen yıl kentte Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne tayini çıkan polis memuru Nasuh Çulcu, aynı şubede çalışan meslektaşı kadın komiser yardımcısı ile yakınlık kurmak istedi ancak olumsuz yanıt aldı.

Komiser yardımcısının amirlerine durumu bildirmesi üzerine çevik kuvvetten sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, yazıyla Nasuh Çulcuyu uyardı. Çulcu, resmi uyarı yazısı hakkında konuşmak üzere, dün öğle saatlerinde polisevinde yemek yiyen Hasan Cevher ile görüşmek istedi.

Konuşma bittikten sonra gerekli işlemler için Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne giden Nasuh Çulcu, silahına el koyulmasına karşı çıktı. Bürodaki memurlara silah çeken Çulcu, buradan uzaklaşıp, polisevine döndü. Hızla girdiği polisevi yemekhanesinde Çulcu, Cevheri başından ve omuzundan vurdu.

Polis memuru tarafından dizinin altından vurulan Çulcu, diğer polislerin de yardımıyla yakalandı. Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılan Hasan Cevher, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, şehit oldu.

TABURCU EDİLDİKTEN SONRA TUTUKLANDI

Hasan Cevher’i şehit ettikten sonra yaralı yakalanarak, gözaltına alınan, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcu, Hakkari Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Tedavisi bugün tamamlanan Çulcu, taburcu edildiği saat 16.00 sıralarında adliyeye sevk edildi. Çulcu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, Hakkari Cezaevi’ne gönderildi.

“GÖNÜL İLİŞKİM VARDI, RAHATSIZLIK VERMEDİM”

Hakkari Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher’i şehit eden ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan polis memuru Nasuh Çulcu’nun mahkemede verdiği ifadesinde gönül ilişkisi yaşadığını, rahatsızlık vermediğini kaydetti. Açığa alınmasının onur ve hasiyetini zedelediğini belirten Çulcu şunları söyledi;

*Ben emniyette görev yapan başka bir komiserle gönül münasebeti yaşadım. Olayın yaşandığı gün gönül münasebeti yaşadığım kişi amirlerime şikayet etti. Müdür Yardımcısı Hasan Cevher beni yanına çağırarak açığa alındığımı söyledi. Bu sırada bende müdüre gönül ilişkisi yaşadığım kişiye herhangi bir rahatsızlık vermediği belirterek, ‘Bu ithamla açığa alınmam onur ve hasiyetimi zedeledi.

*Açığa alınma durumunda mesnetsiz (dayanıksız) olaydan dosyama işlenecek ve haksız bir şekilde bu durumdan kaynaklı memuriyetten emekli olana kadar sıkıntı yaşayacağım.’ dedim. Bu sırada müdür Hasan Cevher de beni ensemden tutarak dışarı sürüklemeye çalıştı. Orada bulunan diğer memurlara ‘alın bunu karakola götürün’ diye talimatlarda bulundu. Hiçbir memur müdahale edemedi.

*Ben de o sırada tek başıma üst kata çıktım. Bir müddet bekledikten sonra başka bir müdür yanıma geldi. O müdürde bana Hasan müdürün kendisini aradığını ve benim açığa alındığımı söyledi. Bende silahımı çekip, müdürüm sen bu olaya karışma dedikten sonra alt kata indim. Hasan müdürün yanına tekrar giderek ‘seni de kendimi de öldüreceğim’ dedim. Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher kaçmaya çalıştı.

*Kaçarken de bana küfürler etti. Bu esnada bende arkasından 3 el ateş ettim. Sonra ben dışarı çıkarken polis memurları bana silah doğrultu. Ben de silahımı yere indirip, ‘ben size sıkmayacağım siz sıkacaksanız sıkın’ dedim. Sonra orada bana silah doğrultan bir memur beni bacağımdan vurdu. DHA

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'e silahlı saldırı... Hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'e silahlı saldırı... Hayatını kaybetti Meslektaşının şehit ettiği Emniyet Müdürü Hasan Cevher'e veda İlginizi Çekebilir Meslektaşının şehit ettiği Emniyet Müdürü Hasan Cevher'e veda

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...