HSK üyeliklerine seçilen isimler Resmi Gazete’de yayımlandı

TBMM tarafından Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğine seçilen 7 ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçilen 4 isim Resmi Gazete'de yayımlandı. 3 bin 70 hakim ve savcının yeni görev yerleri de yayımlandı.

HSK üyeliklerine seçilen isimler Resmi Gazete’de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, HSK üyeliğine 4 kişi seçildi. Bu isimler, HSK üyeliği sona eren Halil Koç ve Mehmet Akif Ekinci, Trabzon Bölge Adliyesi Başkanı İbrahim Kolcu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Faruk Yıldırım oldu.

TBMM KARARIYLA SEÇİLEN 7 İSİM

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 25 Mayıs günü toplanan Genel Kurul tarafından yapılan seçim sonucunda HSK üyeliğine seçilen isimler ise şöyle:

Ergün Şahin (Yargıtay Üyesi)
Ömür Topaç (Yargıtay Üyesi)
Sinan Esen (Yargıtay Üyesi)
Aysel Demirel (Danıştay Üyesi)
Cumhur Şahin (Öğretim Üyesi)
Bilal Temel (Avukat)
Hamit Kocabey (Avukat)

3 BİN 70 HAKİM VE SAVCININ YENİ GÖREV YERLERİ 

Öte yandan Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nin 25 Mayıs 2021 tarihli, 2582 “Adli Yargı hakim ve Cumhuriyet savcısı ve 488 ‘İdari yargı hakim ve savcısının atama kararı da Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararla toplam 3 bin 70 hakim ve savcının yeni görev yerleri belirlendi.

 

HSK'dan giderayak kararname! 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti İlginizi Çekebilir HSK'dan giderayak kararname! 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti HSK seçimi için uzlaşma sağlandı İlginizi Çekebilir HSK seçimi için uzlaşma sağlandı Avrupa Yargı Ağı: HSK tabela kuruma dönüştü İlginizi Çekebilir Avrupa Yargı Ağı: HSK tabela kuruma dönüştü

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...