İBB Sözcüsü Ongun: TÜGVA yöneticilerinin İBB’de işe alındığını da tespit ettik

İBB Sözcüsü Murat Ongun, devlet içinde kadrolaşma iddiası ile gündeme gelen TÜGVA yöneticilerinin İBB'de de işe alındığının tespit edildiğini duyurdu. Ongun, "TÜGVA’nın neredeyse tüm yöneticileri, ortaokul-lise koordinatörleri dahil geçmiş dönemde İBB’de işe alınmış. Hepsi artık gitti. Besleme vakıflar için değil 16 milyon İstanbullu için çalışıyoruz." dedi.

İBB Sözcüsü Ongun: TÜGVA yöneticilerinin İBB’de işe alındığını da tespit ettik

Devlet içinde kadrolaşma iddiasıyla gündeme gelen TÜGVA hakkındaki tartışmalar sürüyor. İBB Sözcüsü Murat Ongun TÜGVA sosyal medya hesabından TÜGVA hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı. Devletin çeşitli kademelerine yerleştiği öne sürülen TÜGVA yöneticilerinin İBB’de de işe alındığını ifade eden Ongun, CHP’nin İBB seçimlerini kazanması sonrası söz konusu kişilerin görevlerinden ayrıldığını duyurdu.

“İBB'NİN BALLI KAYNAK OLARAK KULLANILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Ongun konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

* Yaptığımız incelemelerde, TÜGVA yöneticilerinin İBB'de işe alındığını da tespit ettik. Mesela Vakfın Başkanı olan kişi 2015'te işe alınmış. 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından 11.04.2019'da işten ayrılmış. İBB'nin ballı kaynak olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz.

“HEPSİ ARTIK GİTTİ”

Devletin çeşitli kademelerine yerleştiği öne sürülen TÜGVA yöneticilerinin İBB’de de işe alındığını sosyal medya hesabından duyuran İBB Sözcüsü Murat Ongun, yeni bir paylaşım daha yaptı.

‘İnceledik bulduk’ ifadelerini kullanan Ongun, “TÜGVA'nın neredeyse tüm yöneticileri, ortaokul-lise koordinatörleri dahil geçmiş dönemde İBB'de işe alınmış. Hepsi artık gitti. Besleme vakıflar için değil 16 milyon İstanbullu için çalışıyoruz.”  dedi.

Florya'daki o yurt da TÜGVA'ya tahsis edilmiş İlginizi Çekebilir Florya'daki o yurt da TÜGVA'ya tahsis edilmiş TÜGVA'nın dün reddettiği belgeleri başkanı bugün kabul etti İlginizi Çekebilir TÜGVA'nın dün reddettiği belgeleri başkanı bugün kabul etti İmamoğlu'ndan TÜGVA açıklaması: Birilerinin aile veya akraba vakıflarını değil, kurumlarımızı güçlendireceğiz İlginizi Çekebilir İmamoğlu'ndan TÜGVA açıklaması: Birilerinin aile veya akraba vakıflarını değil, kurumlarımızı güçlendireceğiz

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...