İçişleri Bakanlığı, TESUD yönetimini görevden uzaklaştırdı

İçişleri Bakanlığı, 104 emekli amiralin bildirisine destek açıklaması yapan Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini görevden uzaklaştırdı.

İçişleri Bakanlığı, TESUD yönetimini görevden uzaklaştırdı

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, TESUD yönetim kurulu yöneticilerinin son günlerdeki açıklamalarında ve basın- yayın organları aracılığıyla beyanlarında 104 emekli amiral tarafından yayımlanan bildiriye destek oldukları ve açıklamalarının emekli amirallerin bildirisi ile benzerlik taşıdığı belirtildi.

MÜFETTİŞ VE DENETÇİ GÖREVLENDİRİLDİ

Emekli amirallerce yayımlanan bildiriye ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Türk Ceza Kanunu’nun 316/1 maddesi kapsamında başlatılan soruşturmanın, halen devam ettiği belirtilerek, şöyle denildi:

“TESUD yöneticilerinin 104 emekli amiralin bildirisine destek açıklaması üzerine bakanlığımızca da 8 Nisan tarihinde Mülkiye Müfettişi ve Dernekler Denetçileri görevlendirilmiştir. Müfettiş ve denetçiler tarafından inceleme sonrası hazırlanan rapor; 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri uyarınca ve genel hükümler gereğince yasal işlemlerin takdir ve ifası için başsavcılığa tevdi edilmiştir. Ayrıca Dernek Yönetim Kurulu Başkanı ve diğer Yönetim Kurulu Üyeleri, 5253 sayılı Dernekler Kanununun 27’nci maddesinin üçüncü fıkrası gereğince geçici bir tedbir olarak bakanlık makamının onayı ile görevden uzaklaştırılmıştır.”

Beynime ölünceye kadar hiçbir güç kelepçe takamaz İlginizi Çekebilir Beynime ölünceye kadar hiçbir güç kelepçe takamaz 6 emekli amiral ile 1 emekli generalin evinde arama İlginizi Çekebilir 6 emekli amiral ile 1 emekli generalin evinde arama

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...