İçişleri’nden sel uyarısı

İçişleri Bakanlığı, Kastamonu, Bartın ve Sinop'taki taşkın nedeniyle vatandaşları güvenli bölgeleri terk etmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları konusunda uyardı.

İçişleri’nden sel uyarısı

İçişleri Bakanlığı, Kastamonu, Bartın ve Sinop’taki taşkın nedeniyle vatandaşları güvenli bölgeleri terk etmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları konusunda uyardı. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Kastamonu, Bartın, Sinop Valilikleri ile yapılan değerlendirmeler neticesinde, bölgede etkili olan sağanak yağışların devam etmesi ve buna bağlı olarak taşkın ve heyelan riski nedeniyle vatandaşlarımızın bulundukları güvenli bölgeleri terk etmemeleri ve sel bölgelerindeki yolları kullanmamaları önem arz etmektedir. Sel bölgesinde arama kurtarma ekiplerimizce vatandaşlarımızı güvenli alanlara tahliye işlemleri devam etmektedir.”

BAKAN YANIK: 10 MİLYON KAYNAK AKTARILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise, “Selden etkilenen bölgedeki tespitlerimiz sonucunda ilk etapta Bartın'a 2 milyon TL, Sinop'a 3 milyon TL ve Kastamonu'ya da 5 milyon TL olmak üzere toplamda 10 milyon TL kaynak aktardık” ifadelerini kullandı.

Sel felaketinden feci görüntüler! Otomobilin üzerinde sele kapılarak kayboldu İlginizi Çekebilir Sel felaketinden feci görüntüler! Otomobilin üzerinde sele kapılarak kayboldu Kastamonu'da felaket: 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı İlginizi Çekebilir Kastamonu'da felaket: 8 ilçe 10 dakikada sel altında kaldı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...