İstanbul’da dehşet anları: Aracın yolunu kesip saldırdılar

İstanbul Pendik'te boşanma aşamasındaki eşinin kardeşleri, çocuğunu icra yoluyla teslim alan babanın bulunduğu aracı takip edip sopalarla saldırdı.

Olay Pendik D-100 kara yolunda yaşandı. İnşaat Mühendisi Enes S., 4 aydır göremediği üç yaşındaki  çocuğunu, boşanma aşamasındaki eşi Tuğba S.’den icra yoluyla aldı.

Enes S., kız kardeşi Gülay ile annesi Figen Sarı, Tuzla’dan evlerine doğru araçla giderken arkalarından onları takip eden bir minibüsün olduğunu fark etti.

Enes S.’nin kayınbiraderleri Tayfur ve Tarık Ç. kardeşlerin olduğu araç, önce kornaya defalarca kez basıp otomobili durdurmak istedi, ardından aracı bariyerlere sıkıştırmaya çalıştı.

D-100 kara yolu Pendik mevkiinde otomobilin önünü kesen saldırganlardan biri sopayla aracın camlarına vurmaya başladı. Diğer saldırganın belinde de tabanca olduğu iddia edilirken saldırıyı gören yoldan geçen diğer sürücüler araya girerek iki saldırgana müdahale etti.

YAKALANDILAR

Tayfur ve Tarık Ç., bunun üzerine yol kestikleri minibüse binerek hızla olay yerinden uzaklaştı. Enes S., kardeşi ve annesi şüphelilerden şikayetçi oldu. Öte yandan polislerin de saldırganları yakaladığı öğrenildi.

“4 AYDIR ÇOCUĞUMU GÖREMİYORDUM”

Olay anında çok korktuğunu söyleyen Enes S., şu ifadeleri kullandı:

* Biz boşanma sürecindeyiz. 4 aydır da çocuğumu göremiyordum, izin vermiyordu ailesi. Polis çağırdık, polis zoruyla çocuğu aldık.

* Biz normal bir şekilde geldik adliyeye, annem kız kardeşimi bekliyor. Gülay kullanıyor arabayı. Adliyeden çıktık yan yola girdiğimiz gibi bir araba geldi aynamıza vurdu arabanın yanını sürterek geçti.

* Ben ilk başta kaza olduğunu düşündüm. Aklımın ucundan geçmezdi. Daha sonra baktım Gülay’a dedim ki kornaya bas. Belki bir şey vardı. Bir baktım araba önümüze doğru kırdı iki kişi indi arabadan.

* Tarık sopayla birlikte ön camı indirmeye başladı zaten. İçeride annem var, kız kardeşim var, 3 yaşındaki çocuğum var. Yani bunu hangi zihniyetle yapıyorsunuz.

* İndiler sonra baktılar ön camdan içeri giremiyorlar bu sefer benim oturduğum kapının camını kırdılar. Oradan kapıyı açmaya çalıştılar. Bir şekilde orada engel oldum, can havliyle.

* Bağırıyorlar, çağırıyorlar. Arabada çocuk var, kadın var bunu yapmayın diyorum. Tabii dinlemiyorlar. Trafik sıkışınca hem şoförlerden hem de çevre esnafından insanlar geldi araya girdi. Onları zorla da olsa uzaklaştırdılar.

“İNDİRELİM VURALIM DİYORLARDI”

Gülay S. de şu ifadeleri kullandı:

* Çok korktuk. Biz zaten boşanma sürecinin başından beri ölüm tehdit alıyoruz. Bu radde geleceğini düşünmedik.

* Şehir ortasında maganda gibi ellerinde silah ve sopayla araba camımızı kırarak ağabeyimi camdan dışarı çıkarmaya çalıştılar. İndirelim, vuralım diyorlardı.

* Yol boyu bizi takip edip, sıkıştırıp araca vurmaya çalıştılar. Araç birçok yerden darbe aldı, bizi bariyerlere fırlatmaya çalıştılar. Ellerinde, silah ve sopayla indiler. Camı kırdılar. Ağabeyi ayaklarından çekip dışarı çıkardılar.

* Araya kamyoncular girmese orada öldürmeyi amaçlıyorlardı zaten. Çok korktuk, küçük yeğenim şok geçirdi, baygınlık geçirdi. Her tarafımız cam parçası oldu.

* Onlar şimdi yakalandılar ama tutuklu yargılanmaları gerekiyor. Sürecin peşinde olacağız.

“EN AĞIR CEZAYI ALSINLAR”

Ailenin avukatı Mürsel Sarı “En ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyoruz. Bununla ilgili maddi manevi tazminat davalarını kesinlikle takip edeceğiz. Hiçbir şekilde yanlarına bırakmayacağız” dedi. DHA

Rus hackerlardan ABD'ye 5 ayda üçüncü saldırı İlginizi Çekebilir Rus hackerlardan ABD'ye 5 ayda üçüncü saldırı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...