İstanbul’da ikiz ve sahte plaka operasyonu

İstanbul’da ikiz ve sahte plaka yapan 2 işyerine baskın düzenlendi. Operasyonda 6 şüpheli yakalanırken, 576’sı basılı halde 865 plaka ele geçirildi.

İstanbul’da ikiz ve sahte plaka operasyonu

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sahtecilik suçlarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda, Bağcılar ve Bahçelievler'deki iki iş yerinde sahte plaka basıp suç şebekelerine sattığı ihbarını aldı.

Yürütülen soruşturma kapsamında dün Bağcılar ve Bahçelievler'e operasyon düzenleyen polis, işyerinde ‘TR' ibareli mühürlü farklı illere ait tek ve çift olarak basılmış 576 adet plaka, yine ‘TR' ibareli ve plaka hologramlı ve basılmaya hazır boş 289 plaka levhası, ‘TR' ve ‘D' ibareli plaka kenarlarına takılan 84 şerit, plakalara vurulan 1 soğuk mühür, 1 lazer kesim makinası, 279 tane harf ve rakam içeren baskı kalıpları, plaka boyama aleti, 2 baskı makinası, bir metal kesme makası ve 1 kuru sıkı tabanca ele geçirildi.

6 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Baskında, söz konusu işyerleri ile bağlantılı; O.H., F.T., M.T., H.B.K., M.Y.E., ve B.E. adlı 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Operasyona konu olan 2 işyeri mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

Operasyonda yakalanan şüpheliler, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtilen 6 şüphelinin, bugün adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor. (DHA)

Kuyumcuya sahte altın veren şahsa motokuryeden uçan tekme İlginizi Çekebilir Kuyumcuya sahte altın veren şahsa motokuryeden uçan tekme Hırsız kiracıya merdiven operasyonu İlginizi Çekebilir Hırsız kiracıya merdiven operasyonu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...