İstanbul’da operasyon: Çarşaf sarkıtıp, yangın merdiveninden atladılar…

Sultangazi'de düzenlenen operasyonlarda 500 kaçak göçmen yakalandı. 500 kişi sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi'ne teslim edildi. Operasyonlardan birinde pencereden aşağı çarşaf sarkıtarak kaçmaya çalışan iki kişi polis tarafından kısa sürede yakalandı. Yangın merdivenlerden atlayarak kaçmaya çalışan kaçak göçmenler de görüntülendi.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Sultangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yabancı uyruklu kişilere yönelik ortaklaşa düzenledikleri denetimler sıklaştırıldı.

İlçenin 15 mahallesinde eş zamanlı olarak ev ve iş yerleri denetlendi. Denetimler kapsamında yurda kaçak yollardan giriş yapan ve kalış izni bulunmayan 500 göçmen yakalandı.

500 göçmenin, emniyetteki işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne sevk edileceği öğrenildi. Gece yapılan operasyon kapsamında ise önceden belirlenen adreslere baskın düzenlendi.

Saat 03.00’da gerçekleşen baskın sırasında birinci kattaki pencereden bağladığı çarşafı aşağı sarkıtarak kaçmaya çalışan iki kişi, kısa bir süre sonra ekipler tarafından yakalandı.

Operasyonlar sırasında çalıştıkları iş yerinin yangın merdiveninden atlayarak kaçmaya çalışan kaçak göçmenler de kameraya yansıdı. (DHA)

Akşener'den Afgan göçmen açıklaması: Beka ile ilgili sorun olacaktır İlginizi Çekebilir Akşener'den Afgan göçmen açıklaması: Beka ile ilgili sorun olacaktır