İstanbul’da tabur gözetleyen IŞİD’li terörist yakalandı

İstanbul'da Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı'nı ağaca çıkarak gözetlerken yakalanan kişi, IŞİD'li terörist çıktı.

Emniyet birimlerine, 20 Şubat'ta saat 02.10 sıralarından yapılan ihbarda, Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı yanında bir kişinin ağaca tırmanarak, askeriyeyi gözetlediği ihbarı yapıldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, belirtilen adrese gitti.

Çevrede yapılan araştırmalar sonucunda söz konusu şüpheli şahıs yakalandı. Gözaltına alınan Muhammed Yahya E.’nin IŞİD'le bağlantısı belirlenince terörle mücadele birimlerine teslim edildi

‘KEŞİF YAPIYORDU’

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin üzerinde ve dijital materyallerinde terör örgütü IŞİD bağlantılı görseller ve dokümanlar buldu.

Emniyette sorgulanan şüphelinin askeriyeye yönelik keşif yaptığı belirtildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye gönderilen Muhammed Yahya E. tutuklandı. Şüphelinin keşif anlarına ait görüntüleri de ortaya çıktı.

“KÖPEKTEN KAÇIYORDUM”

TEM Şube ekipleri tarafından düzenlenen operasyon ile yakalanan terör örgütü üyesinin polisteki savunması da ortaya çıktı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Y.'nın üzerinde ve dijital materyallerinde örgütle bağlantılı görseller ve resimler çıktı. Ele geçirilenler arasında 2019 yılının Ekim ayında ABD askerlerince Suriye’de düzenlenen operasyonla öldürülen IŞİD lideri Ebu Bekir el-Bağdadi’ye ait görseller de yer alırken, zanlının polisteki savunması ortaya çıktı.

Aile üyeleri arasındaki bazı kişilerin, geçmişte IŞİD’e yönelik yürütülen polisiye soruşturmalardan kaydı olduğu öğrenilen Y.'nın, örgüt ile bağlantısını inkar ettiği öğrenildi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüdeki çanta ve valizde kıyafetlerinin olduğunu söyleyen zanlı ağaca çıkma nedenini de “Köpekten kaçıyordum” diye açıkladı.

Kırmızı bültenle aranan IŞİD'li kadın yakalandı İlginizi Çekebilir Kırmızı bültenle aranan IŞİD'li kadın yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...