İşte Anadolu’da maviye dönen ilk kent

Corona virüsüyle mücadele kapsamında aşılama tüm hızıyla sürerken bir ilde daha durum değişti. Sağlık Bakanlığının yayımladığı güncel tabloya göre yüzde 75.1 aşılama oranıyla Anadolu'da maviye dönen ilk il Amasya oldu.

İşte Anadolu’da maviye dönen ilk kent

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel corona virüsü verilerini ve salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili güncel tabloyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Günlük vaka sayısı 14 bini geçerken aşılamada ise sevindiren bir gelişme yaşandı. Bakanlığın paylaştığı haritada bir il daha maviye döndü. Yüzde 75.1 aşılama oranıyla Anadolu’da ilk maviye dönen il Amasya oldu.

Resim

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Güncel tabloyu sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Amasya maviye geçti. Amasya artık düşük riskli iller arasında. En az bir doz aşı olanların oranı %75'in üzerinde. Salgınla mücadelenin kurallarına uyum yüksek. Amasya'yı kutluyoruz. Mavi haberlerimiz çok olsun!” dedi.

AŞILAMADA SON DURUM

Güncel verilerde, salgına karşı devam eden aşılama çalışmalarıyla ilgili son bilgiler de yer alıyor. Buna göre, birinci doz Türkiye ortalaması yüzde 63.61, ikinci doz ortalaması yüzde 36.80, birinci, ikinci ve üçüncü doz toplamı ise 66 milyon 142 bin 804 oldu.

En yüksek aşılama oranına sahip iller; Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir, Tekirdağ.

En düşük aşılama oranına sahip iller; Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Muş, Batman, Bingöl, Gümüşhane, Iğdır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 25 Temmuz 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) verileri İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 25 Temmuz 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) verileri Aşılamanın en az olduğu kent! Vakalar pik yaptı, yetkililer alarma geçti İlginizi Çekebilir Aşılamanın en az olduğu kent! Vakalar pik yaptı, yetkililer alarma geçti
AMASYA aydın Balıkesir Bingöl Bitlis Çanakkale Corona Diyarbakır Edirne Eskişehir Gümüşhane Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sosyal medya Türkiye