Sözcü Plus Giriş

‘İsyandayız, geçinemiyoruz’ diyen emekliler meydanlara çıkıyor

Tüm Emekliler Sendikası, ülkenin birçok ilçesinde örgütlü şube ve temsilcilikleriyle, eş zamanlı alanlara çıkacağını duyurdu. Emekliler, "İsyandayız, geçinemiyoruz" dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 22:02, 30/03/2021
‘İsyandayız, geçinemiyoruz’ diyen emekliler meydanlara çıkıyor

Tüm Emekliler Sendikası’nın açıklamasında şöyle denildi:

* SGK emeklilerine verilen yüzde 8,37 oranındaki zam, bir ay içinde eridi. Bağ-kur emeklilerinin durumu daha kötü. 65 yaş üzerine getirilen yasaklar, tüm emeklileri çileden çıkardı.

* Temel tüketim maddelerine yapılan zamlar, yüzde 40'larla, yüzde 50'lerle üzerimize üzerimize geliyor. Çarşı, pazar çıkılacak gibi değil. Yılbaşında verilen zamma göre, 8-10 kat tasarruf yapmamız gerekiyor.

* Neden hep bizler, emekliler, emekçiler tasarruf yapıyor? Bu ülkenin tüm değerlerini biz yaratıyoruz. İsyandayız, geçinemiyoruz.

105 ŞUBE İLE ALANLARDA

1 Nisan'da 105 Şube ve temsilciliğinin alanlarda olacağını duyuran Tüm Emekliler Sendikası, “Tasarruf değil, ek zam istiyoruz. Tüm emek ve demokrasi güçlerini basın açıklamamıza katılmaya çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.

İlginizi ÇekebilirEmekli bayram ikramiyesi 2021'de verilecek mi? Tarih belli oldu mu?Emekli bayram ikramiyesi 2021'de verilecek mi? Tarih belli oldu mu?
Yayınlanma Tarihi:22:01,