İzmir açıklarında bir deprem daha oldu! Uzmanından açıklama geldi

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 17:43'te meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremin ardından bir deprem daha oldu. Saat 22:19'da olan depremin büyüklüğünün de 4.3 olduğu duyuruldu. Prof. Dr. Naci Görür, "Midilli güneyinde normal faylar ile bunları kesen doğrultu atımlı bir fay zonu var. Bu zonda bu büyüklükte depremler sık sık oluyor" dedi.

İzmir açıklarında bir deprem daha oldu! Uzmanından açıklama geldi

İzmir’in Karaburun ilçesinin açıklarında deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre, deprem saat 17:43’te oldu. 4.3 büyüklüğündeki deprem, yerin 7.06 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

KANDİLLİ: 4.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE

Kandilli Rasathanesi ise depremin Ege Denizi’nde, 4.5 büyüklüğünde ve yerin 7.7 kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

OLUMSUZ İHBAR YOK

Gelişmelerin takip edildiğini belirten AFAD’ın açıklamasında “Geçmiş olsun İzmir. Karaburun açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadeleri yer aldı.

Saat 22:19’da olan 4.3 büyüklüğündeki depremin konumu.

BİR DEPREM DAHA OLDU

AFAD verilerine göre, Karaburun açıklarında saat 22:19’da yerin 12.99 kilometre derinliğinde 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin 4.4 büyüklüğünde ve yerin 9.1 kilometre derinliğinde olduğunu duyurdu.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

22:19’da meydana gelen depremle ilgili açıklama yapan AFAD, “Geçmiş olsun İzmir. Karaburun açıklarında meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” mesajını paylaştı.

NACİ GÖRÜR: BU BÜYÜKLÜKTEKİ DEPREMLER SIK SIK OLUYOR

Depremle ilgili bir harita paylaşan Prof. Dr. Naci Görür, “Az önce Karaburun Yarımadasının kuzey açıklarında ve Midilli'nin güneyinde 4,4 büyüklüğünde deprem oldu. Muhtemelen İzmirliler hissetti. Midilli güneyinde normal faylar ile bunları kesen doğrultu atımlı bir fay zonu var. Bu zonda bu büyüklükte depremler sık sık oluyor” dedi.

Prof. Dr. Naci Görür’ün paylaştığı harita.

KUŞADASI AÇIKLARINDA DEPREM

Saat 23:03’te Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yerin 11.64 kilometre derinliğinde 3.6 büyüklüğünde bir deprem oldu.

SON DEPREMLER LİSTESİ

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Endonezya 6.2'lik depremle sallandı İlginizi Çekebilir Endonezya 6.2'lik depremle sallandı