İzmir Valiliği’nden ‘çıplak arama’ açıklaması

İzmir'de, Boğaziçi Üniversitesi eylemlerinde 26 kişinin gözaltına alınmasının ardından, sosyal medyada yer alan iddialarla ilgili İzmir Valiliği, "Çıplak arama, kanuna aykırı arama ya da mevzuata aykırı bir uygulama' yapılmamıştır" açıklamasında bulundu.

İzmir Valiliği’nden ‘çıplak arama’ açıklaması

İzmir Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Şüpheliler doktor raporları alınarak saat 21.25 sıralarında Güvenlik Şube Müdürlüğüne intikal ettirilmiştir. Şüphelilerin arama işlemlerine henüz başlanılmadan, sosyal medya üzerinden İzmir Emniyette Neler Oluyor hashtag'i oluşturularak, İzmir emniyetinde çıplak arama yada yasa dışı uygulama yapıldığı izlenimi oluşturacak paylaşımlar yapılmaya başlanmıştır.

*Arama işlemi başlamadan şüphelilerin avukatlarına arama esnasında aramaya eşlik edip etmeyecekleri sorulmuş, avukatların çoğu aramaya katılmayacaklarını beyan etmiş, içlerinden sadece Hazal Aydın'ın aramaya katılacağını ifade etmesi üzerine bu avukat aramaya katılmış ve arama işlemi gerçekleştirilmiştir.

*Sosyal medyada oluşturulan iddialar tümüyle gerçek dışı, emniyet birimlerimizi yıpratmaya yönelik yalanlardan ibaret olup ‘çıplak arama, kanuna aykırı arama ya da mevzuata aykırı bir uygulama’ yapılmamıştır. İHA

Ankara ve İzmir'de Boğaziçi protestolarına polisten müdahale İlginizi Çekebilir Ankara ve İzmir'de Boğaziçi protestolarına polisten müdahale Boğaziçi olayına bir de bu pencereden bakın İlginizi Çekebilir Boğaziçi olayına bir de bu pencereden bakın

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...