İzmir’de FETÖ’nün gaybubet evlerine operasyon

İzmir’de FETÖ şüphelilerinin kaldıkları Gaybubet Evlerine yönelik 39 adrese düzenlenen operasyonda, aralarında TSK yapılanmasında mahrem imam, ihraç subaylar, büyük bölge imamı, eyalet imamı gibi haklarında arama kararı bulunan 35 zanlı yakalandı.

İzmir'de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde; FETÖ/PDY Terör Örgütü içerisinde görev yapan örgüt mensuplarının yakalanmamak adına tedbir uyguladıkları, örgütün vermiş olduğu talimat doğrultusunda sık sık ev değiştirerek temiz olarak adlandırdıkları örgütsel kaydı bulunmayan şahıslar üzerine kiralanan ve yakın akrabalarından dahi gizledikleri Gaybubet Evi olarak adlandırılan Hücre Evlerinde barındıkları ve güncel örgütsel faaliyetlerine bu evlerde devam ettikleri tespit edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında mahrem imam, ihraç subaylar, müzahir kurum çalışanları, büyük bölge imamı, ilçe imamı, doktor, eyalet imamı, eğitim danışmanı ve esnaf yapılandırma sorumluları, mütevelli, serrehbet, sohbet imamının da bulunduğu 39 adrese operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda haklarında yakalama kararı bulunan 35 şüpheli yakalandı.

Adresler de yapılan aramalarda ise, 1 adet sahte kimlik, 100 bin TL, 7 bin dolar ve 4 bin Euro ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrollerinden ardından emniyete götürülürken, firari şahısların yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

YURT DIŞINA KAÇMA HAZIRLIĞINDALARMIŞ

35 şüphelinin, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri sürüyor. Şüphelilerin, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçma hazırlığında oldukları tespit edildi.

Adreslerde ele geçirilen dolar ve euro birimindeki paraların da Yunanistan’a geçmek için kullanılacağı belirlendi. (DHA)

FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 6 gözaltı İlginizi Çekebilir FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 6 gözaltı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...