Sözcü Plus Giriş

İzmir’de hareketli anlar! Engelli memuru rehin aldı

İzmir'in Konak ilçesinde bıçaklı bir saldırgan, Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünde çalışan engelli memuru rehin aldı. Saldırgan daha sonra polis ekipleri tarafından ikna edilirken, sıcak anlar kameralar tarafından görüntülendi. Sonyıldırım ile video konferans görüşmesi yapan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Bugün talihsiz bir olay olmuş. Bir daha bu tip olaylara müsaade edilmemesi için bölge müdürlüğümüz gereken tedbirleri daha net alacaktır" dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 23:58, 02/06/2021

Edinilen bilgiye göre olay saat 15.30 sıralarında Alsancak semtinde bulunan Ticaret Bakanlığı Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü önünde meydana geldi. İddiaya göre Emin S., bina önündekilere bir kişinin fotoğrafını göstererek binada olup olmadığını sordu.

Bina önündekilerin fotoğraftaki kişiyi tanımadıklarını söylemesi üzerine Emin S., cebindeki bıçağı çıkartarak o sırada bina önünde duran ve engelli kadrosunda çalıştığı öğrenilen Mehmet Atalay Sonyıldırım’ın boynuna dayadı.

Şüphelinin Sonyıldırım’ı rehin almasının ardından durum, çevredekiler tarafından polise ihbar edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliğini sağlarken, saldırganı ikna etmek için çalışma başlatıldı.

SALDIRGAN İKNA EDİLDİ

Polis ekipleri, aradığı kişiyi bulmasında yardımcı olacaklarını söyleyerek saldırganı ikna etti. Gözaltına alınan Emin S., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

O ANLAR KAMERADA

Öte yandan yaşanan sıcak anlar cep telefonu kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde saldırganın, Sonyıldırım’ın boynuna bıçak dayadığı, polis ekiplerinin ikna çabası ve engelli kadrosunda çalışan memurun yaşadığı korku görüntülendi. Görüntülerde ayrıca bıçaklı saldırganın ikna edildikten sonra gözaltına alındığı anlar da yer aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BAKAN MUŞ’TAN AÇIKLAMA

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İzmir'de görevi başındayken bıçaklı saldırıya uğrayarak rehin alındıktan sonra kurtarılan Ege Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü personeli Mehmet Atalay Sonyıldırım'a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Video konferans görüşmesinde Bakan Muş, “Bugün talihsiz bir olay olmuş. Şunu bilmeni isterim, bizim Ticaret Bakanlığı başta ben olmak üzere bütün arkadaşlarımız senin yanında. Hepimiz arkandayız. Desteğimizi yanında hissedebilirsin. Bir daha bu tip olaylara müsaade edilmemesi için bölge müdürlüğümüz de gereken tedbirleri daha net alacaktır. Adli kolluk kuvvetimiz bu kişiyle alakalı gereken işlemleri yapacaktır. Biz seni seviyoruz ve sana güveniyoruz. En kısa zamanda seni tekrar işinin başında görmek istiyoruz” diye konuştu. (İHA)

 

İlginizi ÇekebilirRehine krizi! Babasını öldürdü, 3'ü asker 9 kişiyi yaraladıRehine krizi! Babasını öldürdü, 3'ü asker 9 kişiyi yaraladı

 

Yayınlanma Tarihi:17:30,