Sözcü Plus Giriş

Kadınlardan İstanbul Sözleşmesi eylemi

1 Temmuz itibarıyla Cumhurbaşkanı kararıyla resmen taraf olmaktan çıkılan İstanbul Sözleşmesi'nden kadınlar vazgeçmiyor. İstanbul'da toplanan kadınlar, "Anayasayı, yasayı, sözleşmeyi uygula" sloganları attı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 20:25, 04/07/2021

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile İstanbul Sözleşmesi adıyla bilinen “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”nin tek taraflı olarak fesih edildiği duyurulmuş ve sözleşmeden taraf olmaktan 1 Temmuz itibarıyla çıkılmıştı.

Kadınlar, tartışmalı karara tepkilerini sürdürüyor.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu öncülüğünde bir araya gelen kadınlar bugün İstanbul'un Kadıköy ilçesinde Beşiktaş iskelesi önünde toplandı. “Anayasadan, yasadan, sözleşmeden vazgeçmiyoruz” pankartı açılan eylemde “Anayasayı, yasayı, sözleşmeyi uygula” sloganları atıldı.

İlginizi ÇekebilirABD'den İstanbul Sözleşmesi açıklamasıABD'den İstanbul Sözleşmesi açıklamasıİlginizi Çekebilirİstanbul Sözleşmesi iptalinden kadın koalisyonu çıkıyorİstanbul Sözleşmesi iptalinden kadın koalisyonu çıkıyor

 

Yayınlanma Tarihi:20:09,