Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak?

Geçtiğimiz aylarda vaka sayısı artışı nedeniyle uygulamaya konan kafe ve restoran kısıtlaması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan kritik açıklamalar geldi. Kafe ve restoranların ne zaman açılacağı hakkında konuşan Bakan Koca "Mart ayından itibaren de illeri bazında bir takım kısıtlamaları kaldırmak veya artırmak gerekebilir. Bilim kurulu bunu çalışıyor, önümüzdeki bir iki hafta içerisinde de açıklamış oluruz" dedi.

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak?

Kafe ve restoranların açılış tarihiyle ilgili açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının seyri kafe ve restoran açılışlarını belirleyeceğini belirtti.

KAFE VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Corona tedbirleri nedeniyle uzun süredir büyük sıkıntı yaşayan restoran, kafe ve küçük esnafın gözü Bilim Kurulu'ndaydı. Ancak esnafı sevindirecek haber bu toplantıdan da çıkmadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kafe ve restoranların açılışıyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

*İş yerlerimiz ekonomik planlama yapamıyor. Öğrenciler eğitim planları yapamıyor. Hayatın her alanında ön görülebilir plan yapamadığımız bir dönemdeyiz. Çok yakında hayatımızı planlamamız mümkün olacak.

*Bilim Kurulu üyelerimizin görüşü, vaka artışları devam ederken kısıtlamaları kaldırmakta acele etmemekten yana. Yeni tedbirler alınmayacak. Uygulanan tedbirler devam edecek.

“MART AYINDAN İTİBAREN…”

*Salgının seyri kafe ve restoran açılışlarını belirleyecek. Mart ayından itibaren de illeri bazında bir takım kısıtlamaları kaldırmak veya artırmak gerekebilir. Bilim kurulu bunu çalışıyor, önümüzdeki bir iki hafta içerisinde de açıklamış oluruz. Bölgesel bazda birtakım kısıtlamaları gevşetmek öneri olabilir.

Lokanta ve kafe esnafına Kabine'den müjdeli haber çıkmadı İlginizi Çekebilir Lokanta ve kafe esnafına Kabine'den müjdeli haber çıkmadı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Corona Ekonomi Haber Sağlık Sağlık Bakanı
Loading...