Kapanma bitti İstanbul’da trafik yoğunluğu başladı

Corona tedbirleri kapsamında  17 günlük kapanma saat 05.00 itibariyle sona erdi. Haftanın ilk iş gününde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafik yoğunluğu oluştu. Kapanmanın bitişiyle Ankara ve İzmir'de de trafikte hareketlenme başladı.

Ülke genelinde artan korona virüs vakaları nedeniyle 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar süren 17 günlük tam kapanma uygulaması bu sabah saat 05.00 itibarıyla sona erdi. Haftanın ilk iş gününde özel araçlarını tercih eden vatandaşların yoğunluğunun yanı sıra tam kapanma sürecini, şehir dışında geçiren İstanbulluların kente dönüş yolculukları da eklenince kentin ana arter ve caddelerinde uzun araç kuyrukları oluştu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Acıbadem, Altunizade, Beylerbeyi katılımlarıyla, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Ataşehir, Ümraniye ve Kavacık katılımlarında trafik yoğunluğu gözlendi. İBB'nin mobil uygulamasına göre, trafik yoğunluğu saat 07.40'da itibarıyla yüzde 35 olarak ölçüldü.

İZMİR VE ANKARA’DA DA HAREKETLİLİK BAŞLADI

Tam kapanmanın sona ermesi ile birlikte İzmir’de sabahın erken saatlerinde trafikte hareketlilik başladı. Özellikle haftanın ilk iş günü olması nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğu Anadolu Caddesi ve Alsancak Liman Caddesi’nden görüntülendi. Vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde otobüs duraklarında işlerine gitmek için toplu taşıma ve servis araçlarını bekledi.

Kapanmanın bitişiyle İzmir’de de hareketlilik başladı.

Tam kapanmanın sona ermesiyle birlikte işe gitmek isteyen vatandaşlar, yollara çıkmaya başladı. Merkezi yollarda araç trafikleri başladı. Tam kapanmanın sona ermesiyle birlikte esnaf günler sonra kepenklerini açtı.

Kapanmanın bitişiyle Ankara’da da yollar hareketlenmeye başladı.

(İHA)

İBB İstanbul'u normalleşme sürecine hazırladı İlginizi Çekebilir İBB İstanbul'u normalleşme sürecine hazırladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
15 Temmuz 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Ankara Ataşehir Corona Fatih Sultan Mehmet Köprüsü İBB istanbul İstanbul Büyükşehir Belediyesi izmir korona Normalleşme tam kapanma trafik
Loading...