Kaş’taki orman yangını kontrol altına alındı

Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Yayla Çavdır Mahallesi’nde çıkan orman yangını, 2 saat içinde kontrol altına alınarak söndürüldü.

Kaş’taki orman yangını kontrol altına alındı

Yangın, ilçeye bağlı Yayla Çavdır Mahallesi’ndeki ormanlık alanda saat 16.30 sıralarında çıktı. Yangına havadan bir uçak, bir helikopter ve karadan arazözlerle müdahale edilirken, bölgede rüzgarın etkili olduğu belirtildi.

2 SAATTE KONTROL ALTINA ALINDI

Kaş ilçesine bağlı Yayla Çavdır Mahallesinde çıkan orman yangını, 2 saat içinde kontrol altına alınarak söndürüldü.

Saat 16.30 civarında çıkan yangına 3 uçak, bir helikopter ile havadan, Kaş Orman İşletme Müdürlüğüne ve Antalya Büyükşehir Belediyesine ait 7 arazöz, yangın söndürme ekipleri ve vatandaşlar tarafından karadan müdahale edildi.

Vatandaşlar onlarca su tankeri ile yangının önünü kesti. Yangın alanında şu saatlerde bir helikopter ve kara ekipleri ile soğutma çalışması devam ediyor. Yangında ilk belirlemelere göre 1 hektar kızılçam ormanı zarar gördü.

Aynı bölgede geçen cumartesi günü de 5 noktada yangın çıkmış, vatandaşların ve ekiplerin müdahalesi ile kısa sürede söndürülmüştü. DHA

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı açıkladı: Türkiye 2 yangın söndürme uçağı gönderecek İlginizi Çekebilir Yunanistan Dışişleri Bakanlığı açıkladı: Türkiye 2 yangın söndürme uçağı gönderecek