Sözcü Plus Giriş

Kimse Yok Mu Derneği davasında karar açıklandı

Yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasasına para aktaran 'Kimse Yok Mu' Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı davada 25 sanık 10 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezasına çarptırdı. 12 sanığın beraat etmesine 1 sanık hakkındaki davanın da düşürülmesine karar verildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:58, 08/06/2021
Kimse Yok Mu Derneği davasında karar açıklandı

Yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kasasına para aktaran ‘Kimse Yok Mu’ Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı dava İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki duruşma salonlarında görüldü.

Mahkeme heyeti, 38 sanığın yargılandığı davada 12 sanığın beraatine karar verirken bir sanığın vefat etmesi nedeniyle hakkındaki davanın düşürülmesine hükmedildi.

Heyet, Abdülkadir Tekin, Adnan Bayırbaşı, Feyzullah Tuncer ve Hakan Durmuş’un da aralarında bulunduğu 25 sanığın 1 yıl 10 ay 15 gün ile 10 yıl arasında değişen hapis cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti.  (DHA)

İlginizi Çekebilirİstanbul'da FETÖ soruşturması: 22 şüpheli hakkında gözaltı kararıİstanbul'da FETÖ soruşturması: 22 şüpheli hakkında gözaltı kararıİlginizi ÇekebilirFETÖ'nün suikast timine ceza yağdıFETÖ'nün suikast timine ceza yağdı
Yayınlanma Tarihi:17:28,