Kırmızı kategorideki kent abluka altına alındı

Corona virüsü salgınında çok yüksek riskli kırmızı kategorideki Aksaray'da son açıklanan vaka sayılarındaki artışla birlikte Emniyet Müdürlüğüne bağlı yaya devriye ekipleri adeta kenti abluka altına alarak genel HES kodu sorgulamasına başladı. Öte yandan kentte 2 köyün de karantinaya alınacağı açıklandı.

Kırmızı kategorideki kent abluka altına alındı

Açıklanan son vaka haritasında Aksaray’da artış görüldü. 140,89 olan vaka oranının 173,52’ye yükselmesinin ardından çok yüksek riskli kırmızı kategorideki yerini koruyan kentte Aksaray Valiliğinin talimatı ile İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Kent genelindeki cadde, sokak, park alanı ve meydanlarda görev alan Asayiş Şubesi ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli yaya devriye ekipleri genel HES kodu sorgulamasına başladı.

Yaya tüm vatandaşların yaş ve kimlik tespitini yapan ekipler Hayat Eve Sığar programı ve E-Devlet Kapısı üzerinden alınan HES kodlarını sorguladı. Salgın riskine karşı kent genelinde akşam saatlerine kadar sürdürülen uygulamada vatandaşlar uyarıldı. Zaruri ihtiyaçları olmadığı sürece vatandaşlardan evlerinden çıkmamaları, misafir kabul etmemeleri, sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaları istendi.

2 KÖY KARANTİNAYA ALINIYOR

Öte yandan, Aksaray’da yarın itibari ile 2 köy karantinaya alınıyor. Aksaray Valiliğinden yapılan açıklamada, merkeze bağlı Sevinçli ve Gözlükuyu köylerinde vaka sayısındaki artış sebebiyle, 17 Mart 2021 Çarşamba günü saat 08.00'den 22 Mart 2021 Pazartesi günü saat 08.00'e kadar 5 gün boyunca köylere giriş çıkışların yasaklanmasına karar verildiği bildirildi. İHA

Vaka sayısı her geçen gün artıyor! 8 ilde karantina kararı İlginizi Çekebilir Vaka sayısı her geçen gün artıyor! 8 ilde karantina kararı Öğrencilere corona bulaştı pansiyon ve 15 hane karantinaya alındı İlginizi Çekebilir Öğrencilere corona bulaştı pansiyon ve 15 hane karantinaya alındı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Aksaray Çarşamba Corona e-devlet Emniyet HES kodu Maske Pazartesi TRABZON trafik Türkiye
Loading...