Mahalleli yokuş aşağı kayan aracı durdurmak için seferber oldu

İstanbul bu sabah yeniden kara teslim oldu. Yollar kapandı, sabah işe gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kapanan yollarda ilginç manzaralar da ortaya çıktı Esenyurt'ta mahalleli kayan aracı durdurmak için seferber oldu.  Şişli'de ise ilerlemekte zorlanan taksiye ağırlık oluşturabilmek için kaputun üzerine oturan vatandaş kameralara yansıdı.

İstanbul’da sabah saatlerinde aniden bastıran kar yağışı, trafiği olumsuz etkiledi. Kenti beyaza bürüyen kar, sabah saatlerinde etkisini artırınca sürücüler ve işe gitmek için yollara düşen vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Esenyurt’ta mahalleli, yokuş aşağı kayan bir otomobili durdurmak için adeta seferber oldu. Otomobilin kaydığını gören vatandaşlar yardıma koştu. Aracın önüne geçen 10 kişi, yokuş aşağı iniş hızını yavaşlatmaya çalıştı.

Foto: İHA / Ağırlık yapmak için taksinin kaputuna oturan vatandaş bir yandan da telefonla konuştu.

TAKSİNİN KAPURUNA OTURDU

Şişli Mecidiyeköy'de yolda ilerlemeye çalışan sürücüler, yokuştan çıkmakta zorlandı. Araçlardan kimileri kayarken, ilerlemekte zorlanan bazı araçları vatandaşlar itti. Bazı araçlar yokuşu çıkamayınca vatandaşlar ilginç bir çözüm buldu.

Yolda kalan bir taksi ve başka bir aracın üzerine çıkan vatandaşlar aracın gidebilmesi için ağırlık oluşturmaya çalıştı. Taksinin kaputunun üzerine oturan vatandaşın bir yandan telefonla konuşması ise ilginç görüntüler oluşturdu.

Karda lastiği olmasına rağmen zor anlar yaşadığını söyleyen bir sürücü ise, “Sabahtan beri neler çekiyoruz, lastiğimiz var” dedi. Öte yandan çocuklar da karın tadını yokuştan kayarak çıkardı. (İHA)


 

İstanbul'da sistemin en etkili günü... Yoğun kar! İlginizi Çekebilir İstanbul'da sistemin en etkili günü... Yoğun kar!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...