Manisa’da orman yangını

Manisa'nın Akhisar ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. İlçeye bağlı Bünyanosmaniye Mahallesi yakınlarındaki yangına 6 arazöz, 2 su tankeri, 1 helikopter ve çok sayıda orman işçisi ile müdahale edildi. Yangın büyümeden kontrol altına alındı.

Manisa’da orman yangını

Manisa'nın Akhisar ilçesinde Bünyanosmaniye Mahallesi yakınlarında saat 12.40 sıralarında orman yangını başladı. Dumanları görenler itfaiye ve orman ekiplerine haber verdi. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından yanan alana 6 arazöz, 2 su tankeri, çok sayıda orman işçisi ve 1 helikopterle müdahaleye edildi.

KONTROL ALTINA ALINDI

Orman yangını yaklaşık 1 saat süren çalışmalar sonrasında büyümeden kontrol altına alındı. Yangına 12 arazöz, 3 dozer, 4 su tankeri müdahale ederken, çağrılan 2 helikopter ise yangının kontrol altına alınmasıyla geri çevrildi. Kontrol altına alınan yangın bölgesinde soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Yangının üzerinden 25 gün geçti, hâlâ duman tütüyor İlginizi Çekebilir Yangının üzerinden 25 gün geçti, hâlâ duman tütüyor Bingöl'deki yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor İlginizi Çekebilir Bingöl'deki yangına havadan ve karadan müdahale sürüyor