‘Medya Ödülleri’ yandaşa verildi

ANADOLU Yayıncılar Derneği’nin, “6. Anadolu Medya Ödülleri” töreni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlendi.

‘Medya Ödülleri’ yandaşa verildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da çeşitli kategorilerde ödüle layık görülen isimlere ödüllerini verdi. Ödülleri dağıtan derneğin Başkanı Sinan Burhan'ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde AKP'den Meclis Üyesi olduğu ortaya çıktı.

SÖZCÜ'ye konuşan Burhan, tartışma yaratacak bir itirafta bulundu. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak Yönetim Kurulu ile beraber ödül alacak isimleri belirlediklerini savunan Burhan, “Ödülleri belirlerken kendi dünya görüşümüz ve medeniyet anlayışımızı dikkate aldık. Emek kadar bu konular da önemli. Biz ezan, bayrak, cumhuriyet diyen bir sivil toplum kuruluşuyuz. Tarafsızlık iddiamız yok. Gazeteciler Cemiyeti ya da Basın Konseyi ödüllendirme yaparken başörtülüye ödül verdi mi?” dedi.

Burhan, töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte ABD'ye gitti ve, “Sayın Cumhurbaşkanı'nın daveti üzerine ABD gezisine katılıyorum. Otel ve yemek masraflarını ben ödüyorum” dedi.

Yandaş basına ilan furyası İlginizi Çekebilir Yandaş basına ilan furyası Ziraat Bankası'ndan yandaş medyaya 171 milyonluk reklam İlginizi Çekebilir Ziraat Bankası'ndan yandaş medyaya 171 milyonluk reklam Basın Konseyi'nden RTÜK tepkisi İlginizi Çekebilir Basın Konseyi'nden RTÜK tepkisi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...