Sözcü Plus Giriş

Melih Bulu görevden alındığına inanamadı

Gece yarısı Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevinden alınan Melih Bulu'nun, Cumhurbaşkanlığı kararına inanamadığı ortaya çıktı. Bulu, daha önce hakkında çıkan istifa haberlerini yalanlarken yaptığı paylaşımlara atıfta bulunan Bulu, "Cevabım yine aynıdır" dedi. Ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir fotoğrafını yorumsuz olarak paylaştı, en sonunda da Instagram hesabını kapattı.

Sibel GÜLERSÖYLER
Güncellenme: 12:02, 15/07/2021
Melih Bulu görevden alındığına inanamadı

Boğaziçi Üniversitesi'nde Prof. Dr. Melih Bulu'nun ‘rektörlük' görevine atanmasıyla başlayan protesto, ev baskınları, gözaltı ve tutuklamalardan sonra bir dönem sona erdi.

Rektör Melih Bulu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince görevinden alındı. Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararının ardından Instagram hesabından yaptığı paylaşımla haberin asılsız olduğunu iddia etti ancak paylaşımını kısa süre sonra kaldırdı.

İSTİFA HABERLERİNİ YALANLAMIŞTI 

Melih Bulu, daha önce hakkında çıkan istifa haberlerini yalanlarken söylediği “Peki bundan şeyin haberi var mı, mesela benim” yazdığı postuna göndermeye bulunarak “Hakkımda şu an Twitter gündeminde olan konuya cevabım yine eskiden çıkan asılsız haberle aynıdır” dedi. Bulu, haberin gerçek olduğunu algılayınca da Erdoğan’ın bir fotoğrafını yorumsuz olarak paylaştı.

Şu an Bulu’nun sosyal medya hesaplarını kapattığı ve tıklandığında, “Üzgünüz, böyle bir sayfa bulunamamaktadır” yazdığı görüldü.

İlginizi ÇekebilirBoğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındıBoğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı