Meral Akşener, mikrofonu esnaf annesine tuttu: İşte Türkiye’nin gerçeği

Muğla'nın Menteşe ilçesinde halka seslenen İYİ Parti lideri Akşener'e konuşması esnasında kalabalık arasından esnaf annesi seslendi. Akşener'in yanına çağırıp mikrofon tuttuğu kadın, "Oğlum iş yeri açtı, 15 gün sonra pandemi nedeniyle kapandı. Borcu nedeniyle hapse girecek diye korkuyorum" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla'daki esnaf ziyaretlerine Menteşe ilçesinde devam etti. Akşener, mikrofonu eline alıp cadde ortasında vatandaşa seslendi. Akşener'i sokakta bulunanların yanı sıra evlerinin balkon ve camlarından takip edenler oldu.

“EVLATLARINIZIN İŞSİZLİĞİ BENİ İLGİLENDİRİR”

Akşener, konuşmasında kenti ziyaretinde karşılaştığı esnafın sıkıntılarından söz etti, “Sizin evlatlarınızla nasıl bir hayat yaşadığınız manevi manada beni ilgilendirmez ama sizin evlatlarınızın işsizliği beni ilgilendirir” dedi.

“OĞLUM HAPSE GİRECEK KORKUYORUM”

Akşener'in konuşması sırasında kalabalık arasından bağırarak seslenen bir kadın esnaf oğlunun yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi.

Akşener'in yanına çağırdığı ve mikrofonu tuttuğu kadın, oğlunun iş yerini açtıktan 15 gün sonra pandemi nedeniyle işletmesini kapattığını, 400 bin lira borcu olduğunu, geliri olmadığını ve hapis cezasıyla karşı karşıya kaldığını anlatarak, “Hapse girecek korkuyorum” dedi.

Akşener ise, ”İşte ben bunu anlatıyorum. Bana yalan atıyor diyebilir yukarıdakiler ama aha size gerçeği. Yukarıdakiler bunları tiyatro zannediyor. Bunlar tiyatro değil bizim gerçeğimiz, Türkiye'nin gerçeği” diye yanıt verdi.

“ÇOCUKLARINIZI İŞSİZ BIRAKANLARI UNUTMAYIN”

Vatandaşa seslenen Akşener, “Bunu birlikte değiştireceğiz. Sizsiz olmaz. Sizle birlikte değiştireceğiz. Siz, sizi unutanları, size hakaret edenleri, çocuklarınızı işsiz bırakanları, esnafımızı ortada bırakanları unutmayacaksınız” ifadelerini kullandı. Akşener daha sonra otobüs ile kent sokaklarını gezip vatandaşları selamladı.

Akşener'den Erdoğan'a dikkat çeken 'söke söke alırlar' yanıtı İlginizi Çekebilir Akşener'den Erdoğan'a dikkat çeken 'söke söke alırlar' yanıtı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...