Meral Akşener’den Süleyman Soylu’ya çağrı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Sedat Peker’in iddialarına ilişkin “Ortaklara tavsiyem, bu iddiaların mutlaka araştırılmasıdır savcılar tarafından. Sayın Soylu’nun da soruşturmanın selameti açısından kendi isteğiyle soruşturma sonuçlanana kadar görevinden ayrılması; partisinin geleceği, çok sevdiği Sayın Cumhurbaşkanı’nın seçimi açısında açısından elzemdir” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İYİ Parti Isparta İl Başkanı merhum Mustafa Şimşek'in kabrini ve ailesine taziye ziyareti için Isparta'ya gitti.

Akşener, ziyareti sırasında Isparta Senirkent’e Güneşin Kadınları Kooperatifini, ardından Uluborlu ilçesi esnafını ve Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

“NETANYAHU İLE İLGİLİ SÖYLEDİĞİMİ ÇARPTIRDILAR”

Akşener ziyaretleri sırasında gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. Akşener açıklamasında şunları söyledi:

* İYİ Parti aylık periyotlarda yükselen bir parti. Dün görmezden gelinen İYİ Parti bugün milletimizin dertlerine öce onları dinleyip daha sonra onlara çözüm üretin bir konumdadır. Milletimiz bunu görüyor, dolayısıyla da teveccüh artıyor.

* Teveccüh arttıkça oy geliyor. Karar değiştiren seçmenin niçin böyle bir tercihte bulunduğunu anlamak yerine tercih edilen partinin mensuplarına karşı yapılan davranışlar centilmenliğe sığmaz. Benim Netanyahu ile ilgili ne söylediğim belli, çarptırdılar.

* Şimdi ben çarptırmayı da anlayışla karşıladım. Çünkü Sedat Peker'in söyledikleri var nasıl cevap verecek arkadaşlar. Dolayısıyla hazır Meral hanım bunu dedi, ne dediğim meydanda ne dediğim ortada sonuç itibarı ile çarptıralım dediler iyi hadi çarptırsın bakalım arkadaşlar dedik.

“VATANDAŞLA BİR SORUN YAŞAMADIK”

* Çarptırılmanın Rize'deki boyutu iğrençti. Biz İkizdere'de yaşayan insanların hiçbirinden bir saygısızlık, bir çirkin tavır görmedik Allah onlardan razı olsun. Aynı şekilde Çayeli'nde de bir şey görmedik. 25-30 kişilik bir grup durduğu yerden bağırdı.

* Şimdi bu neyi gösteriyor, bu cevap verilemeyen soruların ağırlığı altında ezilmenin tezahürü. O soruların cevaplarını vermeliler ki, vatandaşın dediklerini duyabilsinler. Bunlar olur ama siyasi rakabetin centilmenlikle olmasında büyük fayda var. Etkilenir miyiz biz bundan? Hayır etkilenmeyiz. Bizim Çanakkale'de ışıklarımız söndürüldü.

* Benim kendi şehrimde İzmit'te saldırıya uğratılmaya kalkışıldık. Nevşehir'de, Niğde'de, Kütahya'da salon verilmedi. Bir sürü şeyler yaşadık bunlar bizim için herhangi bir caydırıcılık unsuru olamaz. Biz işimize bakacağız. Ben Rize'de yaşayan her bir vatandaşa teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü o esnafın her biri bana dedi ki, biz bu değiliz özür dileriz senden. Yani vatandaşla bir sorun yaşamadık.

“KÜFÜR EDEN HERKESİ MAHKEMEYE VERİYORUM”

* Rize'de olan hadiselerle ilgili yok. Küfür eden herkesi mahkemeye veriyorum. O ağır eleştiriye falan girmez. Biz insanlara ayna tutuyoruz. Bizi yönetenlerin yandaşlarına ayna tutuyoruz. Bir şey dikkatimi çekiyor, bakanından gazetecisine, gazetecisinden yandaşına, yandaşından hocasına bu kadar mı olur insan bedeni, özellikle kadın bedeni üzerinden küfür etmek, böyle mi olur. Biz ne ara böyle olduk.

* Bir de dini hassasiyeti yüksek diye bilinen arkadaşlar bunlar. Asıl benim dikkatimi çeken husus bu. Böyle bir şey olur mu? Hepimizin bütün kadınların bedeni üzerinden bir çirkinlik bir pislik bu benim çok dikkatimi çekiyor ayna tutmaya devam.

“ORTAKLAR ARASINDA AİLE MESELESİ”

“Sedat Peker'in açıklamaları nereye kadar gider, neden Cumhur ittifakı ortaklarıyla birlikte bu açıklamalara sessiz kalıyor?” sorusunu Akşener şöyle yanıtladı:

* Bir aile meselesi olduğu için ortaklar arasında bir aile meselesi. Aile meselesinde diyorlardı ki aile işlerini sokakta tartışmayalım. Biz de başlangıçta dedik ki, bu ailenin arasına girmeyelim. Fakat Kerim Çoraklık (İYİ Parti eski sosyal medya direktörü) üzerinden söylenen çok vahim.

* O arkadaşımıza gelip bazı şeylerin teklif edilmesi, haksız yere gözaltına alınıp mahkeme açılıp ondan sonra da şöyle şöyle ifade verirsen seni çıkarırız denilmesinin, şahitli ispatlı bir şekilde, bu çok vahim, birincisi bu. Sedat Peker bir şeyler iddia ediyor hele son Pazar günkü bu seferki daha enteresan ama ortak bir şey var kokain, yani uyuşturucu kaçakçılığı. İsimler söylüyor, olaylar söylüyor, yerler söylüyor iddia sahibi.

“ORTAK BİR NOKTA VAR: UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI”

* Gelelim bize, mesela benimle ilgili 2016 Ekim'inden beri açık bir dosya var. Gizli ihbar mektubu üzerinden açılmış, benim ifadem alınmadı, avukatların bilgisi yok, o dosya 2016 Ekimi’nden beri açık. Kayıtlara baktık, herşeye baktık gel artık benim ifademi al, doğru mu? Meral Akşener'in iftiraya uğradığı bir sistemde bir dosya açık.

* İsimli, cisimli, yerli iddialar var. Bu iddiaların çok vahim olduğu bir gerçek AK Parti içindeki aklı başındaki pek çok insan bu konu ile ilgili çalışma yapılması gerektiğini söylüyor bunlardan birisi Sayın Cemil Çiçek'tir başka arkadaşlar da var. Sayın Erdoğan da yani tek kişi olduğuna göre partili cumhurbaşkanlığı meselesinde, ey ahali diyecek yargıya hadi bakalım yürüyün diyecek. Bir savcı harekete geçirilmez mi?

* Bunlar aile olmuşlar birbirlerine taş atıyorlar. Türkiye'nin yurtdışındaki imajı, saygınlığı, itibarı, saygınlığı ne hala geliyor açıkta kalarak. Tarihe not olarak söyleyeyim, Susurluk kazasından sonra İçişleri Bakanı olan bir şahısım ben, her ne kadar Sayın Soylu tarafından stajyer kabul edilsem de ordinaryüs profesör olunca da böyle olunuyormuş, iyi ki de stajyer kalmışım. Susurluk meselesinin Doğru Yol Partisi'ne ödettiği bir bedel var, aynı bedeli Anavatan Partisi'ne ve Alaattin Çakıcı ve Türkbank meselesi ödetmiştir vatandaş nezdinde.

“BU İDDİALAR ADAM GİBİ ARAŞTIRILMAZSA ERDOĞAN ‘ABBAS YOLCU' OLUR”

* Buradan söylüyorum ki, bugün ortaya saçılan bu iddialar bu isnatlar adam gibi araştırılmazsa, doğru dürüst soruşturulmazsa ve kamuoyu bu konuda gerçekten ikna edilir objektiflik neticede kamuoyu ile paylaşılmazsa zaten seçilemeyecekti Sayın Erdoğan ama gerçekten Abbas yolcu olur.

“SOYLU'NUN GÖREVİNDEN AYRILMASI ELZEMDİR”

* Ben siyasetle meşgul olan ortaklara tavsiyem bu işleri bilen bir insan olarak tavsiyem bu iddiaların savcılar tarafından mutlaka araştırılmasıdır. Sayın Soylu'nun da soruşturmanın selameti açısından kendi isteğiyle soruşturma sonuçlanana kadar görevinden ayrılması partisinin geleceği, çok sevdiği sayın Cumhurbaşkanı'nın seçimi açısından elzemdir.

Muharrem İnce'den Sedat Peker açıklaması: Meğer bu iktidar 90'ların baş aktörleriyle kankaymış İlginizi Çekebilir Muharrem İnce'den Sedat Peker açıklaması: Meğer bu iktidar 90'ların baş aktörleriyle kankaymış Eski MİT görevlisinden 'Sedat Peker' yorumu: Devleti çürüten bir mesele İlginizi Çekebilir Eski MİT görevlisinden 'Sedat Peker' yorumu: Devleti çürüten bir mesele

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...