Meteorolojinin uyarısından sonra kentte 05.00’te acil toplantı

Ordu için meteorolojiden yapılan kuvvetli yağış uyarısı üzerine İl Afet Acil Durum Yönetimi Merkezi, Vali Tuncay Sonel'in başkanlığında sabahın erken saatinde toplandı.

Meteorolojinin uyarısından sonra kentte 05.00’te acil toplantı

Sabah saat 05.00’te, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında, ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; il genelinde meydana gelebilecek herhangi bir afet olayında alınacak tedbirler görüşüldü ve Vali Tuncay Sonel tarafından kurumların araç, gereç ve personelleri ile olası bir afet durumuna karşı her an hazır olunması talimatı kurum müdürlerine iletildi.

Vali Tuncay Sonel, afet olaylarında devreye konan Türkiye Afet Müdahale Planı'nda (TAMP Ordu)görevli kurumlara görevleri ve afet anındaki hareket tarzlarını da hatırlatarak, her an müdahaleye hazır olmalarını istedi.

Toplantıda, il de daha önce yaşanan afet olaylarında meydana gelen hadiseler de değerlendirilerek, benzer durumların tekrarlanmaması için ilgili kurumlarca gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılması, iyi organize olunması, işbirliği içinde meydana gelen olaylara ivedilikle müdahale edilmesi hususları kararlaştırıldı. (İHA)

Aşırı yağışlar öncesi belediyeden uyarı: O bölgeleri terk edin İlginizi Çekebilir Aşırı yağışlar öncesi belediyeden uyarı: O bölgeleri terk edin Düzce, Rize ve Artvin'de bazı bölgeler 'afet bölgesi' ilan edildi İlginizi Çekebilir Düzce, Rize ve Artvin'de bazı bölgeler 'afet bölgesi' ilan edildi Artvin'de sel afetinin bilançosu ağır; 39 yapı yıkıldı, 1459'u hasarlı İlginizi Çekebilir Artvin'de sel afetinin bilançosu ağır; 39 yapı yıkıldı, 1459'u hasarlı