Metrobüs de İstanbul trafiği de ‘normale’ döndü

Corana virüs ile ilgili kısıtlamaların büyük ölçüde kaldırılması ile birlikte İstanbul trafiği ve mega kentin en büyük toplu ulaşım aracı metrobüsler de 'normale' dönerek eski yoğunluğa ulaştı.

Metrobüs de İstanbul trafiği de ‘normale’ döndü

Mesai saatlerinin 08.30’a çekilmesi ve uzaktan çalışma yönteminden vazgeçilmesi ile birlikte İstanbul trafiği saat 07.00’den itibaren eski yoğunluğuna döndü.

Beylikdüzü’nden Avcılar ve Küçükçekmece’ye kadar olan kesimde D-100’deki araçlar ilerlemede büyük zorluk çekti. Aynı yoğunluk kentin diğer kesimlerinde de görüldü.

METROBÜSLERDE ADIM ATACAK YER KALMADI

Corona virüsü ile ilgili alınan önlemlerin kaldırılması ile birlikte metrobüslerdeki yarı kapasite ile yolcu alma kuralı da kaldırılırken, yeni dönemde işlerine gitmek isteyenler bu araçlara büyük ölçüde yöneldi.

Bunun sonucunda Beylikdüzü ve Avcılar’dan kısa sürelerle hareket eden araçlar yoğunluğu eritmeye yetmedi. Metrobüslere birçok durakta binmek mümkün olamazken, ‘Sosyal mesafe’ kuralının da uygulanmaması sonucu araca adım atabilen yolcular kendilerini ‘Şanslı’ hissettiklerini söyledi. (DHA)

Metrobüsten dumanlar yükseldi, yolcular tahliye edildi İlginizi Çekebilir Metrobüsten dumanlar yükseldi, yolcular tahliye edildi
Beylikdüzü Corona D-100 istanbul Küçükçekmece Metrobüs