Milyonluk mehter ihalelerinin abonesi oldular

İBB’den geçtiğimiz yıllarda milyonlarca liralık “mehter organizasyonu” ihaleleri alan şirket tekrar ortaya çıktı. İstanbul Ajans Turizm Organizasyon Şirketi, AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nin “davet” usulü ile gerçekleştirdiği 360 bin liralık mehter ihalesini aldı.

Milyonluk mehter ihalelerinin abonesi oldular

Eyüpsultan Belediyesi “2021 yılı Tarihi Türk Müziği Topluluğu Konser ve Gösterileri ile Bando Takımı” hizmeti almak üzere 23 Haziran'da ihaleye çıktı. Pazarlık usulü ile firmalar davet edilerek gerçekleştirilen ihaleye 2 geçerli teklif  sunuldu.

En düşük teklifin sahibi İstanbul Ajans Turizm Organizasyon Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, 360 bin TL'ye ihaleyi aldı. 13 Temmuz-31 Aralık arasını kapsayan işin süresi yaklaşık 6 ay. Şirketin ana hizmetlerinden biri mehter organizasyonları, sahipleri de Mustafa ve Muhammet Yolaç.

İBB'DEN ALDIĞI İHALE TARTIŞMA YARATMIŞTI

Yolaç kardeşlere ait şirket, AKP'li belediyelerden aldığı mehter organizasyonu ihaleleri dikkat çekiyor. İBB'nin 2015-2018 arası için 3 yıllık düzenlediği “Tarihi Türk Müziği Topluluğu ve Bando Gösterileri” ihalesi 25 milyon 480 bin 440 TL'ye İstanbul Ajans Turizm Şirketi'nin olmuştu.

Bu ihalenin,  İBB'nin belirlediği 25 milyon 74 bin 762 liralık yaklaşık maliyetin üzerinde bir fiyata bu şirkete verilmesi o dönem tartışma yaratmıştı İBB'nin 2013 yılında gerçekleştireceği etkinlikler için düzenlediği aynı içerikli ihalesini 5 milyon 947  bin TL'ye, 2014 yılı için açtığı aynı ihaleyi 7 milyon 505 bin TL'ye bu şirket almıştı.

Aynı şirket Fatih Belediyesi'nin “2013 yılı Fatih genelinde kültür merkezleri ve meydanlarda yapılacak olan tarihi Türk müziği topluluğu konserleri ve kültürel etkinlik hizmet alımı” ihalesini 2 milyon liraya almıştı. Fatih Belediyesi'nin aynı iş için açtığı 2012 yılı ihalesi de 1 milyon 229 bin liraya bu şirkete gitmişti.

Kayyumun tanıtım ihalesi tepki çekti İlginizi Çekebilir Kayyumun tanıtım ihalesi tepki çekti Aynı müteahhide özel davetle bir ay içinde iki dev ihale İlginizi Çekebilir Aynı müteahhide özel davetle bir ay içinde iki dev ihale