Miras yüzünden darp edilen kadın: Babam gibi öldürülmek istemiyorum

Adana'da miras yüzünden ağabeyi tarafından darp edilen 5 çocuk annesi Züleyha Karatosun, "Babam da aynı şekilde böyle darp edilerek amcam tarafından öldürüldü. Ben de aynı şekilde kurban olmak istemiyorum" dedi.

Miras yüzünden darp edilen kadın: Babam gibi öldürülmek istemiyorum

Feke ilçesine bağlı Gedikli Mahallesi’nde Mustafa Nergiz kazandığı tüm mal varlığını ölmeden önce 12 kardeşe bölüştürdü. Babanın miras yüzünden kardeşi tarafından öldürülmesinden sonra, evlatları arasında da zaman zaman miras yüzünden tartışmalar yaşandı.

AĞABEYİ TARAFINDAN ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ

5 çocuk annesi Züleyha Karatosun, iddiaya göre, ağabeyi Bilal Nergiz tarafından öldüresiye dövüldü. Züleyha Karatosun başından aldığı odun darbesiyle yaralanarak Kozan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Karatosun, kendisini hastanelik ettikten sonra gözaltına alınan ağabeyinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Ağabeyi Bilal Nergiz’in şu an köyde olduğunu belirten Karatosun, “Kendisi ile aramızda hiçbir tartışma falan olmadı odunu aldı, vurdu kafama. Kendisi ile aramda hiçbir tartışma geçmedi. Geldiğim hal gördüğünüz gibi. Adli mercilere başvurduk. Sonuna kadar da gideceğim. Benim bu halimi görüp de onu serbest bırakanlara ne diyeyim. Aile içi şiddet ve kadına şiddetin son bulmasını istiyorum. Babam da aynı şekilde darp edilerek amcam tarafından öldürüldü. Ben de aynı şekilde kurban olmak istemiyorum” diye konuştu. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...