Sözcü Plus Giriş

Mira’ya yardım edin!

Ankara’da Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası Mira Lina Pala’nın sağlığına kavuşması için gen tedavisi olması şart. Aile “Zolgensma” isimli ilaç için sosyal medyadan kampanya açtı.

Mert ÖZ
Güncellenme: 06:22, 07/06/2021
Mira’ya yardım edin!

Şeyda ve Cihan Pala çiftinin çocukları Mira Lina, yaşıtları gibi yürüyemiyor, ayakta durmakta zorluk çekiyor. Sağlığına kavuşabilmesi için gen tedavisi olması şart. Bunun için sosyal medya hesaplarından yardımseverlere çağrı yapan aile, Mira Lina'nın tedavisinde gerekli ilaç için bağış topluyor. “Miralina Sma” isimli Twitter hesabından seslerini duyurmaya çalışan aile bağışları bekliyor. Mira'nın bir oyun parkında vücudunda bulunan aparatla yerde otururken diğer çocukları izlediği fotoğrafı paylaşan aile “Çocuklarınız parkta koşarken kızıyorsunuz ya ‘düşersin, koşma' diye, ben işte o günleri hayal ediyorum. Benim kızım da koşsun, düşsün, terlesin, oyun oynarken böyle uzaktan izlemesin parkı. Yaptığınız bağışlar kızıma çocukluğunu hediye edecek” dedi.

9 Haziran'da 3 yaşına girecek olan Mira Lina Pala iki yıldır kas gelişimini engelleyen bu hastalıkla mücadele ediyor. Hastalığın tedavisini sağlayan Zolgensma isimli ilaç Mira için kalıcı tek çözüm. Tedavi için yurtdışındaki bir hastane 2.2 milyon dolar istedi. Ailesi bağış kampanyası başlattı. Kampanyada şu an tedavi masraflarının yüzde 51'i toplandı. Ankara Valiliği bir yıl bağış toplama izni verdi. Yardımlar ilgili IBAN adresinden ve SMS kampanyasıyla toplanıyor.

İlginizi ÇekebilirSMA'lı Ela bebek 1 kilo daha alırsa umutları tükenecekSMA'lı Ela bebek 1 kilo daha alırsa umutları tükenecekİlginizi ÇekebilirAnne ve baba, SMA'lı çocukları için böbreklerini satılığa çıkardıAnne ve baba, SMA'lı çocukları için böbreklerini satılığa çıkardı
Yayınlanma Tarihi:05:00,