Mutant virüs alarmı! Karantina kararı alındı

Kırşehir'de 4 katlı bir apartman, bina sakinlerine yapılan test sonucu 'mutant virüs'e rastlanılması ve çok sayıda temaslı nedeniyle karantinaya alındı.

Mutant virüs alarmı! Karantina kararı alındı

Medrese Mahallesi Fatih Bulvarında bulunan 4 katlı Beşyıldız Apartmanı’nda yaşayan bazı kişiler yüksek ateş, öksürük ve kas ağrısı şikayetiyle corona virüsü testi yaptırdı.

Sonuçları pozitif çıkan bina sakinleri evlerinde karantinaya alındı. Binada yaşayanların mutant virüse yakalanması nedeniyle İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 10 dairesi bulunan apartman için karantina kararı aldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Kırşehir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Medrese Mahallesi Fatih Bulvarında bulunan bir apartmanda ikamet eden bazı şahısların yapılan testlerinde mutant Covid-19 virüsü tespit edilmesi ve bu şahıslarla bayramlaşmadan kaynaklı çok sayıda temaslı şahsın bulunması nedeniyle, salgının yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bahse konu apartmanda karantina tedbiri uygulanması kararlaştırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” DHA

Hindistan mutantı ne kadar tehlikeli İlginizi Çekebilir Hindistan mutantı ne kadar tehlikeli Mehmet Ceyhan'dan mutant virüs uyarısı: Hamile kadın ölümleri arttı İlginizi Çekebilir Mehmet Ceyhan'dan mutant virüs uyarısı: Hamile kadın ölümleri arttı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Çocuk Corona Hacettepe Üniversitesi hamile Hindistan Kadın Kırşehir
Loading...