Nüfusu 6 bin olan ilçe, 200 bin kişi ağırlayacak! Bayramda halk oraya akın edecek

Kurban Bayramı'nda halkın yeni gözdesi Bartın'ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra oldu. İlçede bulunan otel ve pansiyonlar bayram öncesinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, bayram öncesi ve bayram da dahil günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turist beklediklerini söyledi. 

Nüfusu 6 bin olan ilçe, 200 bin kişi ağırlayacak! Bayramda halk oraya akın edecek

Amasra normalleşme döneminde ziyaretçilerin akınına uğramaya başladı. Kurban Bayramı öncesi alınan rezervasyonlarla 5 bin yatak kapasiteli otel ve pansiyonların yüzde 100’ü doldu.

BÜTÜN TESİSLER DOLDU

İlçe merkezi 6 bin 600 nüfuslu Amasra’ya bayram tatilinde günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turistin gelmesi bekleniyor. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır bütün konaklama tesislerinin dolduğunu belirterek, “Amasramız her yıl olduğu gibi bu sene de yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahne olacak. Şu anda bayrama 1 hafta var ama bütün konaklama tesislerimiz şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Yani yer kalmadı. Tabii yoğun ziyaretçi akını Amasra’nın çevresindeki bütün köylerimizin gerek ev pansiyonculuğu konusunda ivme kazanmasına neden olacak” dedi.

MAVİ BAYRAKLI İNKUM’A GÜNDE 20-30 BİN TATİLCİ BEKLENİYOR

Bartın’da 3 kilometrelik sahil şeridiyle tek mavi bayraklı plajı olan ve özellikle günübirlik turistlerin akın ettiği İnkum tatil beldesi de ilgi görüyor.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Daha şimdiden ve Kurban Bayramı tatili süresince Amasra ilçemize gelen misafirlerimiz mutlaka İnkum’a da uğruyor. Şu anda İnkum’da günlük 20-30 bin kişi bekliyoruz. Belediye olarak mavi bayraklı inkumda bütün tedbirlerimizi aldık. Gelen misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlanması için bütün hazırlıklarımızı yaptık” diye konuştu. DHA

Bayram gelmeden kuyruk başladı! Turizm kentine akın ettiler İlginizi Çekebilir Bayram gelmeden kuyruk başladı! Turizm kentine akın ettiler Şehirlerarası bilet satışlarında düşüş... İlginizi Çekebilir Şehirlerarası bilet satışlarında düşüş...

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...