Önce 10 derece yükselecek, ardından kuvvetli sağanak gelecek…

Yurdu bugün etkileyecek kuvvetli sıcak rüzgarlarla birlikte iç ve kuzey kesimlerde sıcaklıklar 10 derece kadar artacak. İç Anadolu Bölgesi'nde sıcaklıklar 35 derecenin üzerine çıkacak. Yarın ise İstanbul ve Ankara dahil yurdun birçok şehri yağış alacak, sıcaklıklarda düşüş meydana gelecek.

Önce 10 derece yükselecek, ardından kuvvetli sağanak gelecek…

Meteoroloji hava durumuna dair son tahminlerini yayınladı. Yayınlanan tahminlere göre güneyli rüzgarlar hava sıcaklıklarında önemli bir artış yaşatacak ancak haftanın son günlerinde Türkiye’yi etkilemeye başlayacak olan yağışlı hava dalgası hava sıcaklıklarını düşürecek.

SICAKLIKLAR ARTIYOR ARDINDAN SAĞANAK GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli, gece saatlerinden sonra Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 10 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’da kuvvetli (40-60 km/sa), akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz’de kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

Son 50 yılın en düşük seviyesi görüldü... İlginizi Çekebilir Son 50 yılın en düşük seviyesi görüldü...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...