Sözcü Plus Giriş

Ordu-Giresun Havalimanı’nda bir uçağa yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

Ordu-Giresun Havalimanı'nda bir yolcu uçağına bomba ihbarı yapıldı. Polis ekiplerinin uçağın kargo ile kabin bölümünde arama yaptığı ve ihbarın asılsız olduğu belirtildi.

Güncellenme: 00:34, 01/06/2021
Ordu-Giresun Havalimanı’nda bir uçağa yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı

Ordu-Giresun Havalimanında bir yolcu uçağına yapılan bomba ihbarı üzerine kalkışlar durduruldu. Polis ekipleri uçakların kargo ve kabin bölümünde arama yaptı.

Yapılan aramalarda her hangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Havalimanında bekletilen yolcuların alındığı uçaklar kalkış yaparak, İstanbul ve Ankara’ya hareket etti.

ASILSIZ İHBAR YURT DIŞINDAN YAPILMIŞ

Bu arada asılsız çıkan ihbarın yurt dışından gelen bir telefonla uçak belirtilmeden genel olarak yapıldığı öğrenildi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, yaptığı açıklamada ihbar üzerine güvenlik gerekçesiyle havalimanında tedbirler aldıklarını belirterek, “Gerekli incelemeler yapıldı. Bende bizzat havaalanındayım. Şu an için bir olumsuzluk yok. Yolcularımızla görüştük. Uçuşlar yeniden yapılıyor” dedi.

“OPERASYONLAR YENİDEN BAŞLATILDI”

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Ordu – Giresun Havalimanı operasyonları, havalimanı otoritesine gelen bir bomba ihbarı nedeniyle bir süre durdurulmuştur. Emniyet birimleri tarafından yapılan inceleme sonucu ihbarın asılsız olduğunun anlaşılması üzerine havalimanında operasyon yeniden başlatılmıştır” dedi. DHA

İlginizi ÇekebilirBombalı araçla saldırının engellenmesinde detaylar ortaya çıktıBombalı araçla saldırının engellenmesinde detaylar ortaya çıktı
Yayınlanma Tarihi:23:28,