Sözcü Plus Giriş

Parçalanmış cesedin sırrı çözüldü: Katil eşi ve sevgilisi

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde farklı çantalar içerisinde bulunan parçalanmış cesetle ilgili yürütülen soruşturmada öldürülen kişinin Afganistan uyruklu B.H.K. (37) olduğu belirlendi. B.H.K.'yi öldürdüğü belirlenen eşi W.H.K. (27) ve onun sevgilisi M.K.A.nın vahşi cinayetin ardından yurt dışına kaçtıkları tespit edildi.

Güncellenme: 16:36, 02/02/2021

Serdivan ilçesi Yazlık Mahallesinde 14 Ocak günü Çark Deresi içerisinde çanta gören vatandaşlar, polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri, içerisinde et ve kemik parçaları bulunan çantayı alarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’nde bulunan Otopsi Merkezi’ne götürdü.

Aynı bölgede yapılan geniş çaplı aramada içerisinde kemik ve et parçaları bulunan başka bir çanta ile eşyaların bulunduğu bir poşet ve ayak bulundu.

CESET PARÇALARI İNCELENDİ

Ceset parçaları üzerinde yapılan incelemede, öldürülen kişinin Afganistan uyruklu B.H.K. olduğu tespit edildi. 1 yıl önce eşi W.H.K. ve 3 çocuğu ile birlikte Sakaryaya geldiği saptanan B.H.K.nin, eşi ve onun sevgilisi M.K.A. tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Adapazarında kiraladıkları evde yaşayan W.H.K. ve B.H.K.nın yanlarına aile dostları olan M.K.A.nın geldiği, W.H.K. ile M.K.A. arasında bir süre sonra ilişki başladığı tespit edildi.

DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLMÜŞ

B.H.K.nın geçen yıl haziran ayında dövülerek vahşice öldürüldüğü, ardından da cesedinin parçalara ayırılarak spor çantalarına konulup dereye atıldığı saptandı. W.H.K. ve M.K.A.nın Sakaryada 2 ev değiştirdiği, daha sonra da kentten ayrıldığı tespit edildi. Polis ekipleri, W.H.K. ve sevgilisi M.K.A.nın Türkiyede olmadıklarını tespit etti. Polisin cinayetle ilgili soruşturmasının sürdüğü bildirildi. (DHA)

İlginizi Çekebilir52 yılla aranan çocuk katili saklandığı evde yakalandı52 yılla aranan çocuk katili saklandığı evde yakalandı
Yayınlanma Tarihi:15:58,