Pınar Gültekin davasında Mertcan Avcı’ya tahliye

Pınar Gültekin cinayetinin sanıkları bir kez daha hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Cemal Metin Avcı'nın tutukluluk halinin devamına, kardeşi Mertcan Avcı'nın ise imza atma yükümlülüğü ve yurt dışı çıkış yasağıyla birlikte tahliyesine karar verdi.

Pınar Gültekin davasında Mertcan Avcı’ya tahliye

Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 3’üncü celsesine tutuklu sanık Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı SEGBİS ile katılırken, Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, annesi Şefika Gültekin, avukatları Rezan Epözdemir ve sanık avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmayı açan mahkeme heyeti, Gültekin ailesinin geçen celse de yaptığı reddi hakim talebinin kabul edilmediğini belirtti.

CEMAL METİN AVCI’NIN EŞİ KONUŞTU

Sanık Cemal Metin Avcı’nın eşi Eda Avcı tanık olarak dinlendiği mahkemede şunları anlattı:

* Olaydan sonra gittiğim bağ evinde farklılıklar olduğunu gördüm. Ancak konuyu herkes gibi öğrendim.

* Salı sabahı komutan, kayınpederimi aradı ve Cemal’in cinayet işlediğini öğrendik. Pazartesi günü Cemal’in Akyaka’da olduğunu öğrendim.

* Sonrasında da avukatı, bana kızla ilişkisi olduğunu söyledi. Bunu duyunca şoke oldum. Yaptıysa böyle bir şeyi yaylada yapabileceğini düşündüm. Çünkü oraya sık giderdi. Ben de oraya, giderek görmek istedim.

* Gittiğimde de büyük bir temizlik yapılmıştı ve halılar yerlerdeydi. Bıraktığım gibi değildi. O sırada Mertcan Avcı, iş yerindeydi.

* Olayı duyduktan sonra önce yaylaya, ardından kayınpederimin evine geçtik. Gece geç saatlerde Mertcan geldi ve ona böyle bir şeyin olup olamayacağını sordum. O da böyle bir şeyin olamayacağını söyledi. Olayla ilgili bildiklerim bunlar dedi.

“CEMAL’İN ÖLDÜRMÜŞ OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM”

Gültekin ailesinin avukatı Epözdemir’in “Neden bağ evine gittiniz?” sorusu üzerine Eda Avcı, şunları söyledi:

* Her hafta sonumuzu pandemi sebebiyle bağ evinde geçiriyorduk. Sosyal medyadan rahmetli kızın, fotoğrafları sürekli paylaşılıyordu.

* Cemal’in de ilişkisi olduğunu öğrendiğimde kız kayıptı ve Cemal’in öldürmüş olabileceğini, bunu da yaptıysa bağ evinde yapmış olacağını düşündüm. O sebeple de oraya gittim.

* Aldatılan kişi, ben olduğum için görmek istedim. Cemal oraya sürekli gidiyordu. Cemal, normalde çok sakin bir insandı. Ancak daha da içine kapanmıştı.

* 4 gün boyunca yemek yemedi. Neyi olduğunu sorduğumda bir şey olmadığını söyledi. Ama hareketleri durgundu. Mertcan’ın da bağ evine gittiğinden haberim yoktu.

“TRİP ATTIĞIM İÇİN BENİ MERTCAN ARAR”

Eda Avcı’nın ardından tanık olarak  Mertcan Avcı’nın 5 yıllık kız arkadaşı Bensu Cantekin dinlendi. Cemal Metin Avcı’nın gözaltına alındığını Mertcan Avcı’dan öğrendiğini belirten Cantekin, şu ifadeleri kullandı:

* Olay hakkında hiçbir bilgim yok. Cemali de tanımam. Abisinin iş yerine yardıma giderdi. Hareketlerinde de bir gariplik hissetmedim. Olay zamanında da görüşmedik.

* WhatsApp’tan bana bira taşımaya gittiğini söylemişti. Sürekli trip attığım için genellikle bana, hemen geri dönmesini isterim.

* Olay günü telefonla görüştük; ama içeriğini hatırlamıyorum. Çünkü biz sürekli konuşuruz, mesajlaşırız.

* 21 Temmuz’da Mertcan bana abisinin gözaltına alındığını söyledi.

TANIĞIN İFADELERİNE ANNEDEN İTİRAZ

Mahkemede Cemal Metin Avcı’nın tanıklarının arasında bulunan Arda Abuleyla’nın ifadesine Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin itiraz edince salonda gerginlik yaşandı. Tanık ifadesinde şunları anlattı:

* Pınarın kaybolmasının ardından Cemal’i arayarak konuyla ilgili bilgisi olup olmadığını sordum. Suçla ilgili bilgim yok.

* Pınar’ın yakın arkadaşı Selver beni arayarak Pınar’ın kayıp olduğunu, Cemal’e sormamı istedi. Ben de arayıp Pınar’dan haberi olup olmadığını sordum.

* Cemal bana Pınar’ı epeydir görmediğini söyledi. İlişkilerinin olup olmadığını sorduğumda ise, ‘Geçen yıl bir ilişkimiz oldu’ dedi.

* Akyaka’da, Pınar’ın kendisinden araba ve 1 milyon lira istediğinin konuşulduğunu sorduğumda ise öyle bir şey olmadığını söyledi.

Bu sırada Pınarın annesi Şefika Gültekin, sanık avukatına seslenince mahkeme başkanı dışarıya çıkarılmasını istedi. Avukat Epözdemir, Avcı’nın tanığının ifadelerine ise “Böyle bir nezaketsizlik olamaz” diyerek çıkıştı. Bunun üzerine mahkeme 2’nci başkanı, “Bu kelimeyi kullanamazsın, böyle konuşamazsın” diyerek karşılık verdi.

Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, bilirkişi raporunun fizik veya kimya mühendislerince değil, polis memuru tarafından düzenlenmesine tepki göstererek yeniden bir keşif yapılmasını ve bilirkişi raporunun mühendislerce yazılmasını talep etti.

Geçtiğimiz celselerde ABD’ye yazılan müzekkerenin davaya bir şey katmayacağını yineleyen Epözdemir, Mertcan Avcı’nın da cinayetle bağlantılı olduğunu söyledi.

MERTCAN AVCI İÇİN TAHLİYE KARARI

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına, kardeşi Mertcan Avcı’nın ise imza atma yükümlülüğü ve yurt dışı çıkış yasağıyla birlikte tahliyesine karar verdi. DHA

Pınar Gültekin cinayetinde 'reddi hakim' talebi reddedildi İlginizi Çekebilir Pınar Gültekin cinayetinde 'reddi hakim' talebi reddedildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...